قرارگاه اربعین وزارت کار در سیستان و بلوچستان تشکیل شد

معاون اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از تشکیل قرارگاه اربعین حسینی دستگاه های زیرمجموعه وزارت متبوع در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز _ سید مهدی حسینی گفت: قرارگاه اربعین حسینی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان به منظور برنامه ریزی و ایجاد هم افزایی برای تسهیل حضور زائران پاکستانی اربعین و انجام تمهیدات لازم برای خدمت رسانی مطلوب در ایام منتهای به اربعین امام حسین (ع) تشکیل شد.

وی افزود: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان دروازه شرقی ورود زائران به حرم حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام ) محسوب می شود و همه ساله زائران بسیاری از کشور پاکستان از طریق مرزهای این استان به عتبات عالیات مشرف می شوند، نیاز است تا با هماهنگی و هم افزایی بین بخشی، بهترین استقبال و میزبانی از دلدادگان به خاندان عصمت و نبوت انجام شود.

معاون اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: بر این اساس و با تاکید مقام عالی وزارت، قرارگاه اربعین حسینی متشکل از دستگاه ها، شرکت ها، بانک ها و هلدینگ های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیستان و بلوچستان تشکیل شد تا برنامه ریزی و هماهنگی مناسب در خصوص نحوه خدمات رسانی به زائران پاکستانی صورت پذیرد.

حسینی برپایی موکب حضرت زینب (سلام الله علیها) را از جمله برنامه های این قرارگاه عنوان کرد و افزود: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و پخش تغذیه از دیگر اقداماتی است که از سوی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می شود.

وی ادامه داد: در این ایام باید از ظرفیت اربعین برای معرفی اهداف قیام بزرگ عاشورا، تقویت باور‌های دینی و اخلاقی و انسانی، تقویت وحدت بین مذاهب و همچنین مقابله با توطئه‌های دشمن استفاده شود.

 

انتهای پیام/