آغاز عملیات اجرایی احداث ۵۰۰ دستگاه نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی در منطقه سیستان

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: عملیات اجرایی احداث ۵۰۰ نیروگاه خورشیدی حمایتی ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) از مجموع هزار نیروگاه خورشیدی برنامه ریزی شده در منطقه سیستان، در شهرستان زهک و شهرستان هامون آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – محمد رئیسی در تکمیل این خبر به خبرنگارما بیان کرد : سال جاری ۱۵ هزار سامانه خورشیدی در سیستان و بلوچستان نصب خواهد شد که از این تعداد پنج هزار سامانه در منطقه سیستان اجرا می‌شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در فاز اول اجرای این طرح، هزار سامانه خورشیدی در منطقه سیستان احداث خواهد شد، افزود: سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت‌های بی نظیر در بخش انرژی‌های پاک است، که لزوم بهره مندی از این ظرفیت بسیار مهم است.

وی اظهار داشت: همکاری و تعامل مناسب بین دستگاه‌ها، سرعت اجرای کار و ظرفیت بی‌نظیر این استان در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر، فرصت مناسبی را جهت سرمایه گذاری در این منطقه فراهم کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: طرح راه‌اندازی پنج هزار سامانه خورشیدی با مشارکت شرکت توزیع نیروی برق استان، کمیته امداد امام خمینی (ره)، موسسه مردمی رسالت، کنسرسیوم ۹ گانه، بهزیستی، بسیج و استانداری انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در این طرح اشخاص توسط نهادهای حمایتی معرفی و پس از ارزیابی و تایید توسط شرکت‌های توزیع برق نسبت به پرداخت تسهیلات و احداث نیروگاه اقدام می‌شود. رئیسی افزود: اجرای این طرح فرصت مناسبی برای تولید انرژی پاک، ایجاد اشتغال و حمایت از خانواده‌های سیستان و بلوچستان است.

وی اظهار داشت: سال گذشته هزار و ۱۶۳ کیلووات انرژی توسط نیروگاه خورشیدی تولید و سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار به سرمایه گذاران این بخش پرداخت شد. ‌

 

انتهای خبر/