بهزیستی متولی سلامت اجتماعی جامعه است

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: مهم‌ترین متولی سلامت اجتماعی جامعه، سازمان بهزیستی است و این سازمان دغدغه بهتر زیستن عموم مردم را دارد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – خلیل‌احمد سلامی در دیدار با مدیرکل بهزیستی استان، ضمن تبریک هفته بهزیستی، اظهار کرد: جامعه کارگری رکن اصلی تولید در کشور است و باید دستگاه هایی نظیر بهزیستی و تعاون کار و رفاه اجتماعی در تعامل بیشتر و بهتر در راستای خدمت به جامعه هدف تلاش کنند.

وی افزود: عمده آسیب های اجتماعی در جامعه کار و تولید به اعتیاد و عوارض ناشی از آن مربوط می‌شود که سازمان بهزیستی با برنامه های مداخله‌ای می‌تواند نقش مهمی در کاهش اثرات سوء مصرف مواد مخدر داشته باشد.

مدیرکل بهزیستی استان هم در این دیدار گفت: حدود یک میلیون نفر معادل یک سوم جمعیت استان در سال حداقل یک خدمت از سازمان بهزیستی دریافت می‌کنند.

عباسعلی اویسی افزود: ۸۳ هزار نفر در سیستان و بلوچستان مستمری بگیر سازمان بهزیستی هستند و با حمایت ویژه ای که دولت سیزدهم از سازمان بهزیستی دارد، خوشبختانه هیچ فردی پشت نوبت دریافت خدمات بهزیستی در استان وجود ندارد‌‌.

وی از افزایش صد درصدی ضریب نفوذ خدمات توانبخشی در استان خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر ۲۴ مرکز در زمینه ارائه خدمات توانبخشی به شهروندان فعالیت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان هم‌چنین صیانت و توانمندسازی را در موضوع درمان اعتیاد اولویت سازمان بهزیستی در سیستان و بلوچستان بیان کرد.

 

انتهای پیام/