هر ساعت ۱۰ نوزاد در استان سیستان و بلوچستان تولد می‌شود

سرپرست اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان گفت: در ۳ ماهه اول سال ۱۴۰۲ تعداد ۲۱۷۲۱ واقعه ولادت در سطح استان به ثبت رسیده است که از این تعداد ۱۱۲۸۲ پسر و ۱۰۴۳۹ دختر بوده است .

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – رحمتی در تکمیل این خبر به خبرنگارما گفت : به طور میانگین در هر شبانه روز  ۲۳۳ واقعه و در هر ساعت حدود ۱۰ نوزاد در استان متولد شده اند .

سرپرست ثبت احوال سیستان و بلوچستان همچنین گفت: مقایسه آمار ۳ ماهه اول سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲  نشان از رشد ۲.۳ درصدی ولادت در سال ۱۴۰۲ را دارد که نسبت به ولادت های به ثبت رسیده در سال گذشته حدود ۴۹۰ واقعه افزایش داشته است .

رحمتی بیان کرد: طبق ماده ۱۵ قانون ثبت احوال ، مهلت اعلام ولادت پانزده روز از تاریخ ولادت طفل است و در استان سیستان و بلوچستان ، ۹۶.۶ درصد از وقایع ولادت در مهلت های قانونی به ثبت می رسد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۶ درصد رشد داشته است .

وی در خصوص ثبت وفات در ۳ ماهه اول سال گفت: در این مدت تعداد ۳۶۷۲ واقعه وفات در ادارات ثبت احوال استان به ثبت رسیده که از این تعداد ۲۰۵۸ واقعه فوت مردان و ۱۶۰۵ واقعه فوت زنان به ثبت رسیده است.

رحمتی بیان کرد: طبق ماده ۲۵ قانون ثبت احوال مهلت اعلام وفات ده روز از تاریخ وقوع یا وقوف بر آن است و باید افراد در کمترین زمان ممکن نسبت به اعلام وقایع به ادارات ثبت احوال اقدام نمایند .

انتهای پیام