ظرفیت ۴۸ مگاواتی تولید انرژی دستگاه های دیزل ژنراتور سیستان و بلوچستان

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان گفت: ظرفیت تولید برق دستگاه های دیزل ژنراتور این استان، ۴۸ مگاوات است که با بهره مندی از این ظرفیت میتوان نقش مهمی در مدیریت مصرف انرژی داشت.
به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – محمد رئیسی با بیان اینکه این میزان ظرفیت از طریق ۱۱۳ دستگاه دیزل ژنراتور سطح استان قابل بهره برداری است ، به خبرنگارما گفت : وارد مدار شدن این تعداد دستگاه دیزل ژنراتور نقش مهمی در تامین برق مطمئن و پایدار و گذر موفق از پیک تابستان خواهد داشت.
وی ادامه داد: دستگاه‌های دیزل ژنراتور در ساعت پیک مصرف برق، ضمن تامین برق مورد نیاز دستگاه و سازمان خود، یاریگر صنعت برق در تامین برق پایدار مشترکان خانگی و حساس هستند.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سهم بزرگی از مصرف برق در پیک تابستان، در حوزه مشترکان اداری است، بیان کرد: طبق مصوبه هیئت وزیران تمامی ادارات و سازمان ها ملزم به کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق در ساعات اداری و کاهش ۶۰ درصدی مصرف برق در ساعات غیراداری طبق مصرف سال ۱۴۰۰ هستند.
وی ادامه داد: سازمان های اداری می‌توانند با استفاده از دستگاه های دیزل ژنراتور ضمن تامین برق مورد نیاز خود، نقش مهمی در عبور موفق از پیک تابستان داشته باشند.
رئیسی گفت: عدم سرویس به موقع دیزل ژنراتورها و تحویل ندادن سوخت به این دستگاه ها از مشکلات اساسی در استفاده نکردن از این ظرفیت مهم است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: کلیه دستگاه‌های اجرایی به ویژه مراکز حیاتی و حساس، موظف به تجهیز و آماده به کاری دستگاه های دیزل ژنراتور و تامین برق اضطراری هستند.