در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد :

اخذ سند تک برگ و تثبیت مالکیت دولت بر روی ۸۱۹ هکتار از اراضی شمال استان سیستان و بلوچستان

معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: در راستای اجرای قانون حدنگاری از ابتدای سالجاری تاکنون سند مالکیت تک برگ برای ۸۱۹ هکتار از اراضی دولتی در محدوده و حریم شهرهای تحت پوشش این اداره کل اخذ شد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – حسینعلی کریمی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه اجرای قانون جامع حدنگار موسوم به (کاداستر) گامی مهم برای پیشگیری از وقوع پدیده زمین‌خواری بشمار می‌رود و دسترسی به اطلاعات زمین‌های ملی را آسان می‌کند، بیان کرد : در این راستا تبدیل اسناد دفترچه‌ای اراضی دولتی در سطح استان به اسناد تک برگ یکی از اولویت‌های کاری این اداره‌کل است.

 

وی افزود: براین اساس و با توجه به تلاش‌های بعمل آمده، از ابتدای سالجاری اسناد دفترچه‌ای به تعداد ۲۱۸ فقره به اسناد تک برگ تبدیل و تثبیت مالکیت ‌به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن شد.

 

معاون املاک و حقوقی اداره‌ کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: اجرای کاداستر و سند دار شدن اراضی، بروز اختلافات و دعاوی بین مردم و دستگاه‌های دولتی را رفع می‌کند.

 

کریمی خاطرنشان کرد: افزایش ضریب حفاظتی، کاهش عوامل تخریب و جلوگیری از تجاوز و تعدی به اراضی ملی، دسترسی آسان به اطلاعات مالکیت دولت و همه مالکان املاک از نظر محل و موقعیت آن، بروزرسانی اطلاعات نقشه‌ها و کاهش اختلافات حقوقی مردم را می‌توان بخشی از اهداف مهم اجرای این قانون عنوان کرد.

 

انتهای خبر/