تمدید کارت‌های هوشمند ملی تا سال ۱۴۰۵

سرپرست ثبت احوال سیستان و بلوچستان از تمدید کارت‌های هوشمند ملی در استان تا سال ۱۴۰۵ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – علی رحمتی در تکمیل این خبر به خبرنگارما بیان کرد: کارت‌های ملی هوشمند که تاریخ اعتبار آنها تا پایان ۱۴۰۳ و قبل از آن بوده است و تمام مردم استان می‌توانند تا سال ۱۴۰۵ از این کارت‌ها استفاده کنند.

وی افزود: پروژه کارت هوشمند ملی از سال ۱۳۹۳ آغاز و تاریخ اعتبار کارت‌ها هفت سال در نظر گرفته شده بود که هم اکنون تاریخ انقضا و پایان اعتبار برخی از آنها فرا رسیده است، لذا کارت‌های ملی هوشمندی که تاریخ اعتبار آنها تا پایان ۱۴۰۳ و قبل از آن بوده است تا پایان سال ۱۴۰۵ تمدید شد.

سرپرست ثبت احوال استان در ادامه از واگذاری خدمات ثبت احوال به بخش خصوصی خبر داد و گفت: واگذاری خدمات ثبت احوال به بخش خصوصی، گامی در جهت کاهش فاصله مراکز خدمت به مراجعین است.

وی ادامه داد: در راستای توسعه دولت الکترونیک و کاهش فاصله مراکز خدمت به مراجعین و تسریع امور، واگذاری خدمات ثبت احوال به دفاتر پیشخوان به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار دارد.

رحمتی خاطرنشان کرد: متقاضیان دفاتر پیشخوانی که امکانات مورد نیاز ثبت احوال را دارا باشند می‌توانند با مراجعه به درگاه ملی مجوزها به نشانی https://mojavez.ir نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

انتهای خبر/