در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد :

قطع برق ۱۷ دستگاه اجرایی پر مصرف سیستان و بلوچستان

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان، بیان کرد: برق ۱۷ دستگاه اجرایی پرمصرف این استان به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل اعلام شده، با اخطار قبلی قطع شد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – محمد رئیسی در تکمیل این خبر به خبرنگار ما گفت : همچنین با پایش انجام شده از مصرف برق ادارات این استان هشت اداره و سازمان اخطار مصرف برق بیش از الگوی مشخص شده دریافت کردند.

وی با اشاره به اهمیت صرفه‌جویی مصرف برق به ویژه در بخش ادارات، گفت: طبق مصوبه هئیت دولت، ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی وابسته و غیر وابسته به دولت که خدمات عمومی ارائه می کنند، مکلف به رعایت ۳۰ درصد کاهش مصرف برق خود نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰، از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۱۳ و همچنین کاهش ۶۰ درصدی از ساعت ۱۳ تا ۲۳، هستند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه به صورت روزانه پایش و بازرسی از ادارات توسط پرسنل این شرکت انجام می‌شود، گفت: پرسنل این شرکت ضمن ارائه راهکارهای مدیریت مصرف برق، به ادارات و مراکز پرمصرف در نوبت اول هشدار، در صورت عدم کاهش مصرف تا سقف تعیین شده اخطار کتبی و در صورت ادامه این اقدام برق‌ این ادارات را قطع می‌کنند.

رئیسی خاطر نشان کرد: پس از قطع برق اداره، مدیر مربوطه باید نسبت به ارائه تعهد نامه کتبی مبنی بر رعایت سقف تعین شده در دستورالعمل هیئت وزیران اقدام تا برقشان وصل گردد و در صورت تکرار مجدد این روند، برقشان از راه دور قطع می‌گردد و مشخصات مدیر و دستگاه مربوطه که برق آن قطع شده کتبا در اختیار سازمان بازرسی قرار می گیرد.

وی در ادامه افزود: علاوه بر پایش و رصد مصرف برق ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان، پایش مصرف برق واحدهای تجاری و خانگی نیز انجام می‌شود و به واحدهای تجاری پر مصرف و واحدهای مسکونی که بیشتر از دو برابر الگوی مصرف از انرژی برق استفاده می کنند اخطار کتبی داده می‌شود. ‌

انتهای خبر/