در گفتگو با سکایی نیوز مطرح شد:

همایش پیاده روی جامعه کار و تولید در زاهدان برگزار شد

معاون امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر و روز اصناف، همایش پیاده روی با شعار "یاریگر هم باشیم و نه به اعتیاد" در شهرک صنعتی زاهدان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – سید مهدی حسینی در تکمیل این خبر به خبرنگارما گفت : این همایش با هدف کاهش آسیب های ناشی از مواد مخدر، توسعه نشاط همگانی، فرهنگ سازی پیشگیری از مواد مخدر و نمایاندن نقش ورزش در سلامت جسم و روان قشر کارگری و کارفرمایی برگزار شد.

 

وی اظهار داشت: ورزش می تواند بیش ترین تأثیر را در مبارزه با مواد مخدر داشته باشد و توسعه ورزش همگانی یکی از نکات با اهمیت در کاهش آسیب‌های اجتماعی و بالا رفتن سرانه ورزش و اشاعه فرهنگ سالم زیستن است که باید به آن توجه کرد.

معاون امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان ادامه داد: توانمندسازی در زمینهٔ اعتیاد، به کار بستن دانش مهارت‌های زندگی از جمله مهارت نه گفتن، شرکت در گروه‌ها و فعالیت‌های ورزشی و روی آوردن به تفریحات سالم از جمله مواردی است که در بسیاری از مواقع می‌تواند از افتادن جوانان در دام مهلک اعتیاد پیشگیری کند.

حسینی کاهش چشمگیر بیماری ها و آسیب های روحی روانی و درنهایت تاثیر محسوس بر روند تولید را از فواید و دستاوردهای انجام فعالیت ورزشی در محیط کار بیان کرد.

وی افزود: با تقویت خانه های بهداشت کارگری و راه اندازی کانون های یاریگران زندگی در واحدهای تولیدی سعی داریم اقدامات پیشگیرانه و آگاهی بخشی را در جامعه کار و تولید استان گسترش دهیم.

معاون امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: وی افزود: هم اینک در استان، ۵۳ خانه بهداشت کارگری و ۳۳ ایستگاه بهگر در واحد‌های تولیدی به کارگران در راستای وظایف و مسئولیت های محوله خدمات ارائه می‌کنند.

 

انتهای پیام/