بیش از ۱/۶ میلیون نفر از امروز در سیستان و بلوچستان بیشتر یارانه می گیرند

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: از امروز ۵۱۵ هزار و ۶۸ خانوار با جمعیت یک میلیون و ۸۶۲ هزار و ۲۵۰ نفر در سیستان و بلوچستان، مشمول افزایش ۲۰ درصدی یارانه می شوند.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – خلیل احمد سلامی در گفتگو با خبرنگارما  افزود: در راستای پوشش کامل سه دهک اول درآمدی و تحقق حمایت های دولت برای تامین سبد غذایی خانوارها، از امروز دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، افزایش اعتبار برای هر سه دهک اعمال می شود.

وی اظهار داشت: ۵۱۵ هزار و ۶۸ خانوار با جمعیت یک میلیون و ۸۶۲ هزار و ۲۵۰ نفر در سیستان و بلوچستان در دهک های اول، دوم و سوم قرار دارند که مشمول افزایش ۲۰ درصدی اعتبار یارانه می شوند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: شرط بهره مندی از اعتبار افزایشی، خرید بیش از ۸۰ درصد یارانه ۴۰۰ هزار تومانی، معادل ۳۲۰ هزار تومان به ازای هر نفر است.

سلامی شیر کم‌چرب بطری، پنیر، گوشت مرغ،تخم مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی،قند و شکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله را ۱۱ قلم کالای اساسی در طرح کالابرگ الکترونیک اعلام کرد و یادآور شد: استفاده از این طرح برای همه مشمولین، اختیاری است.

وی اضافه کرد: تا امروز از زمان آغاز طرح کالابرگ الکترونیک در استان، ۲۸ هزار خانوار با رقمی نزدیک به ۱۹ میلیارد تومان بصورت خرید اعتباری از یارانه خود استفاده کردند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: بیش از دو هزار و ۲۰۰ فروشگاه خرد و بزرگ در استان به طرح کالابرگ الکترونیک پیوستند و به افراد مشمول، خدمات ارائه می دهند.

سلامی اظهار داشت: همه خانوارهای مشمول طرح می‌توانند با نصب برنامه شبکه ملّی اعتبار «شما» یا شماره‌گیری #۱۴۶۳*۵۰۰* از باقی‌مانده اعتبار خود مطلع شوند.

انتهای پیام/