در گفتگو با سکایی نیوز//

۱۰۰ درصد حق بیمه مادران غیر شاغل دارای سه فرزند و بیشتر ساکن مناطق روستایی و عشایری را دولت پرداخت می‌کند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس ماده ۲۱ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، دولت ۱۰۰ درصد حق بیمه مادران غیر شاغل دارای سه فرزند و بیشتر ساکن مناطق روستایی و عشایری را پرداخت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – حامد آرامش در گفتگو با خبرنگارما بیان کرد: در اجرای ماده ۲۱ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مبنی بر « پرداخت ۱۰۰ درصدی حق بیمه مادران غیر شاغل دارای سه فرزند و بیشتر ساکن مناطق روستایی و عشایری توسط دولت، این موضوع به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان ابلاغ شد.

وی افزود: پیرو این ماده از قانون جوانی جمعیت، با تولد فرزند چهارم و پنجم به ازای هر فرزند، دو سال به سوابق بیمه ای بیمه گذار اضافه می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: شرط سنی بهره مندی از بیمه رایگان از ۱۸ سال تا ۵۰ سالگی در نظر گرفته شده و تمام روستاییان و عشایر می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

آرامش گفت: شهرستان های زابل، نیمروز، هامون، میرجاوه، فنوج و قصرقند در سیستان و بلوچستان شامل اجرای ماده ۲۱ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت می‌شوند.

 

حدود ۵۷۰۰ طرح در سیستان و بلوچستان تسهیلات اشتغال دریافت کردند

 

حامد آرامش  افزود: از محل منابع به تعداد پنج هزار و ۶۸۱ طرح تسهیلات اشتغالزایی در این استان پرداخت شده است.

وی با تاکید بر اینکه تا پایان تیرماه، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل در استان باید پرونده متقاضیان تسهیلات تبصره ۱۶ را تعیین تکلیف کنند افزود: تاکنون پنج هزار و ۶۸۱ طرح از این محل، تسهیلات گرفتند.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان ادامه داد: برای پنج هزار و ۸۰۰ نفر از این طریق در سیستان و بلوچستان شغل ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: با تاکید معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل کم کار، از طریق رسانه‌ها به مردم معرفی می‌شوند.

انتهای پیام/