استاندار سیستان و بلوچستان

طراحی سامانه‌های نوین در مرز میلک برای تردد و ورود و خروج‌ کالا

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به طراحی سامانه‌های نوین در مرز میلک برای تردد و ورود و خروج‌ کالا گفت: توافقات لازم برای ساخت پل دوم در این مرز انجام شده و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان – محمدکرمی در حاشیه بازدید از مرز میلک بیان کرد : هم‌اینک وضعیت موجود در این مرز با وضعیت مطلوب مقداری فاصله دارد و باید با جدیت و سرعت در رفع مسائل موجود اقدام شود.

وی با تاکید بر ایجاد جایگاه‌های مناسب برای فروشندگان در مرز افزود: باید ساماندهی مناسب و اصولی با توجه به مبادلات و رفت آمدها انجام شود.

استاندار سیستان و بلوچستان بر رفع مشکل قطعی آب پایانه مرزی میلک با راه اندازی منبع جدید آب تاکید کرد.

وی به بهره‌گیری از ظرفیت‌های پارک‌های علم و فناوری اشاره کرد و اظهارداشت: طراحی سامانه‌های نوین برای بررسی تردد وسایل حمل و نقل، ورود و خروج‌ کالاها انجام شود.

کرمی بیان کرد: مسوولان هم دارای مسوولیت و هم اختیار هستند، در هر جلسه‌ای که برگزار می‌کنند، باید یک مساله‌ای را برطرف کنند.

وی افزود: ارتباط قوی و مستحکمی باید با همسایگان وجود داشته باشد و شاهد بهبود وضعیت مرزها باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به دیدار اخیر با مسوول نیروی انسانی گمرک کشور بیان کرد: تصمیمات لازم برای افزایش تعداد سهمیه‌ جذب استان اتخاذ شده است.

وی تصریح کرد: برای پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی بخش‌های مختلف سوخت، مسافر، مصالح و کالا از هم تفکیک شود.

کرمی با بیان اینکه توافقات لازم برای ساخت پل دوم مرز میلک انجام شده و بزودی شاهد شروع ساخت آن خواهیم بود افزود: همچنین راه‌اندازی بازارچه‌ مرزی و الحاق زمین‌ برای توسعه مرز میلک در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر برخورد با تخلفات احتمالی گفت: باید با همت و اراده قوی وارد میدان شویم و برای رفع مسائل به صورت شبانه روزی تلاش کنیم، تا شاهد حل مشکلات منطقه باشیم.

انتهای خبر/