اصلاح شبکه روستاهای دچار تنش آبی سیستان/پایان تنش آبی سیستان و بلوچستان تا ۳ سال دیگر

مشاور وزیر و رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو گفت: اصلاح و توسعه شبکه توزیع و خطوط فرعی تمامی روستاهای دچار تنش آبی سیستان به منظور کاهش اثرات ناشی از کم‌آبی و محدودیت‌های منابع آبی در طرح جهاد آبرسانی لحاظ و در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – میثم جعفرزاده روز چهارشنبه در سفر به منطقه سیستان ضمن گفت‌وگوی رو در رو با مردم و بررسی وضعیت تأمین و توزیع آب آشامیدنی این منطقه؛ از اجرای یک‌هزار کیلومتر لوله‌گذاری خطوط انتقال و شبکه توزیع در سیستان و بلوچستان خبر داد و بیان کرد: در قالب طرح ملی جهاد آبرسانی، تأمین آب و رفع تنش آبی از یک‌هزار و ۷۵۱ روستای این استان با اعتبار چهار هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان، به عنوان بزرگترین طرح آبرسانی روستایی در حال اجراست.

وی حجم عملیات اجرایی این طرح را بیش‌از چهار هزار کیلومتر لوله‌گذاری اعلام کرد و افزود: پیش‌بینی‌ می‌شود با برنامه‌ریزی صورت گرفته طی یک بازه زمانی سه ساله تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند شوند.
مشاور وزیر و رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو گفت: همه شهرستان‌های سیستان و بلوچستان که دارای روستای فاقد شبکه هستند در این طرح قرار دارند و هم‌اینک در جبهه‌های کاری و مناطق مختلف از شمال تا جنوب در حال اجراست.

وی با اشاره به بازدیدی که از روستاهای شهرستان هیرمند و نیمروز داشت، بیان کرد: در جریان این بازدید مقرر شد در کوتاه‌ مدت نصب تانکر ثابت برای مناطق بحرانی و همچنین آبرسانی سیار برای روستاها صورت گیرد.

جعفرزاده افزود: با تکمیل خط انتقال از چاه‌نیمه شماره سه به تصفیه‌خانه زهک که در قالب طرح جهاد آبرسانی وزارت نیرو در حال انجام است، آب آشامیدنی روستاهای سیستان از چاه‌نیمه شماره سه تأمین خواهد شد.

انتهای پیام/