شمار فوتی‌های تصادفات در سیستان و بلوچستان به ۲۰ نفر رسید

زاهدان _ سکایی نیوز _ فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: حوادث رانندگی ابتدای تیرماه تاکنون در جنوب این استان ۲۰ کشته و ۶۲ مجروح برجا گذاشته است.

سرهنگ مصطفی کول‌زاده روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سکایی نیوز بیان کرد: این تعداد فوتی و مجروح نتیجه ۴۳ فقره تصادف در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان بوده است.
وی سرعت زیاد، انحراف و تجاوز به چپ و سبقت غیرمجاز را از دلایل عمده بروز حوادث رانندگی این مدت در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان ذکر کرد و افزود: یکی از بیشترین عامل تصادفات خستگی و خواب آلودگی رانندگان است که رانندگان حتما در زمان های مختلف استراحت کافی داشته باشند تا سبب بروزحوادث رانندگی نشوند.
فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: خودداری از عجله در سفر و داشتن استراحت کافی برای حدود ۱۵ دقیقه پس از هر ۲ ساعت رانندگی برای جلوگیری از خستگی و خواب آلودگی راننده وسیله نقلیه ضروری است تا بازگشت مسافران به شهر و دیار خود ایمن و سلامت انجام شود.
وی تصریح کرد: رانندگان عزیز توجه داشته باشند رعایت فاصله طولی و رانندگی با سرعت مطمئنه می‌تواند از بروز بسیاری سوانح و تلفات جاده‌ای جلوگیری کند.

 

انتهای خبر/