۱۲۳۰ میلیارد تومان وام به متقاضیان مسکن سیستان و بلوچستان پرداخت شد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۱۲۳۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی متناسب با پیشرفت فیزیکی واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در این استان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – محمد کرمی عصر امروز در نشست شورای مسکن سیستان و بلوچستان بیان کرد : همچنین تاکنون عقد قرارداد تسهیلات بانکی برای ۹ هزار و ۴۵۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن به مبلغ بیش از سه هزار و ۱۲۷میلیارد تومان انجام شده که بر اساس پیشرفت فیزیکی یک هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان تاکنون پرداخت شده است.

وی گفت: طرح نهضت ملی مسکن، یک طرح پیشران است که نه تنها منجر به رونق اشتغال می‌شود بلکه از ابعاد دیگر نظیر رفع چالش مسکن جوانان و جوانی جمعیت نیز حائز اهمیت است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: میزان اشتغال ایجاد شده در قالب اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان نیز ۳۵ هزار و ۶۱۰ نفر گزارش شده است.

وی افزود: پروژه های طرح نهضت ملی مسکن در همه شهرهای استان در حال اجرا است و این استان رتبه چهار کشور در اجرای این طرح را دارد.

کرمی گفت: باید تمام امکانات برای تسریع این طرح در استان به کار گرفته شود و حساسیت‌های قانونی و موانع در این رابطه، کمرنگ شود.

وی با تاکید بر حذف بروکراسی خای اداری در اجرای این طرح عنوان کرد: یکی از اولویت های مهم دولت سیزدهم طرح نهضت ملی مسکن است و باید با رفع موانع پیش روی آن شرایط لازم برای متقاضیان فراهم شود.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: گردش مالی طرح نهضت ملی مسکن در این استان بیش از ۹ هزار میلیارد تومان است که تاکنون تلاش بر این بوده تا این رقم به سمت حمایت از تولید کنندگان و ایجاد اشتغالزایی در استان سوق داده شود.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: گردش مالی طرح نهضت ملی مسکن در این استان بیش از ۹ هزار میلیارد تومان است که تاکنون تلاش بر این بوده تا این رقم به سمت حمایت از تولید کنندگان و ایجاد اشتغالزایی در استان سوق داده شود.کرمی یادآور شد: یکی از کارگروه های مهم در استان شورای تامین مسکن است که فرمانداران با توجه به اینکه مسوول و پاسخگو در حوزه تامین و نهضت ملی مسکن هستند، نقش مهمی در این حوزه بر عهده دارند و باید پیگیری مجدانه داشته باشند.

دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان نیز در این نشست از تامین زمین برای ساخت ۱۴۱ هزار و ۲۴۱ واحد مسکونی در برنامه چهار ساله استان خبر داد و گفت: تاکنون ۲۰۸ هزار و ۲۵۹ متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در استان اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند که ۴۴ هزار و ۱۰ نفر واجد شرایط شناخته شدند.

عطاء اله اکبری اظهار داشت: همچنین تاکنون ۲۳ هزار و ۹۹۷ متقاضی نیز در سراسر سیستان و بلوچستان اقدام به واریز وجه در طرح نهضت ملی مسکن کرده اند شده‌اند.

وی تصریح کرد: در مجموع ۲۷ هزار و ۱۳۴ واحد طرح نهضت ملی مسکن در این استان سیستان و بلوچستان با پیشرفت فیزیکی ۶۷ درصد در حال ساخت است.

دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان در خصوص نحوه اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن در استان گفت: سیاست حتمی و قطعی استان بر ویلایی سازی این واحدها در شهرستان های دارای شرایط لازم است که از سوی دولت نیز مورد تایید قرار گرفته است.

اکبری یادآور شد: اجرای طرح نهضت ملی مسکن اهتمام ویژه در همه حوزه ها را می طلبد و باید در همه بخش ها با کار جهادی، زمینه ارایه خدمات روزافزون فراهم شود.

انتهای خبر/