اجرای بیش از ۱۰۰ عنوان برنامه در دهه کرامت و سوم خرداد در سیستان و بلوچستان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۱۰۰ عنوان برنامه در دهه کرامت و سوم خرداد در سطح استان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری سکایی نیوز – علی سرگزی در نشست خبری با اصحاب رسانه در تشریح برنامه های دهه کرامت و سوم خرداد در سطح استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: برنامه های دهه کرامت امسال با محوریت کانون های فرهنگی و هنری مساجد با شعار خدمت کریمانه، همدلی و امید آفرینی در سراسر استان برگزار می‌شود.

وی افزود: ایجاد شادی و نشاط در جامعه و  شناخت سیره حضرت معصومه (س)، اهل بیت و امام رضا (ع) دو هدف مهم برنامه ه                                        ای دهه کرامت است.

سرگزی برگزاری جشن‌های محوری دهه کرامت در مساجد هم‌نام امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) در شهرهای زابل و زاهدان، تقدیر از دختر شهید شهرکی و تجلیل از دختران شایسته، حضور کاروان سفیران کریمه خادمین و پرچم حرم امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) در استان، تجمع دختران با حضور هزارن نفر از دختران در پارک بانوان به همت شهرداری زاهدان، برگزاری جشنواره ایراندخت ویژه دختران، افتتاح سرپناه برای محرومین، توزیع کارت نان ویژه زندانیان به همت آستان قدس رضوی اجرای سرود توسط گروه‌های سرود به‌صورت پاتوقی در پارک‌ها و میادین شهر زاهدان، راه‌اندازی کاروان شادی در سراسر استان را  از اهم برنامه‌های دهه کرامت در سطح استان برشمرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین از اجرای طرح نذر شادی با مشارکت مردم در برنامه های دهه کرامت خبر داد و افزود: یکی  از مهم ترین اهداف برنامه های دهه کرامت مردمی سازی برنامه ها می باشد که جشن ها و برنامه های  به همت خود مردم در مساجد و تکایاو محلات برگزار می شود.

سرگزی تصریح کرد:  به مناسبت تقارن سوم خرداد با دهه کرامت اجرای شب‌شعر و خاطره دفاع مقدس در شهرستان زهک و برگزاری یادواره شهدای فرهنگ، هنر و رسانه برای اولین باز در زاهدان با حضور میهمانان کشوری را از مهم‌ترین برنامه‌های سوم خرداد عنوان کرد و افزود: در نظر داریم در سال آینده یادواره شهدای فرهنگ، هنر و رسانه را در سطح کشوری در سیستان و بلوچستان برگزار کنیم.

وی همچنین تجلیل  از فرماندهان و رزمندگان حاضر در آزادسازی فتح خرمشهر با همکاری بنیاد شهید و برپایی ایستگاه‌های سلامت در سطح استان را از دیگر برنامه‌های اجرایی به مناسب سوم خرداد در سطح استان عنوان کرد.

گفتنی است؛ از ۳۱ اردیبهشت‌ماه هم‌زمان با ولادت باسعادت حضرت معصومه (س) تا ۹ خردادماه ولادت امام رضا (ع) به‌عنوان دهه کرامت نام‌گذاری شده است.

انتهای خبر/