صدور و تمدید ۱۱۰۰ پروانه اشتغال بکار مهندسی و معمار تجربی در سیستان و بلوچستان

صدور و تمدید ۱۱۰۰ پروانه اشتغال بکار مهندسی و معمار تجربی در سیستان و بلوچستان

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: یک‌هزار و ۱۰۰ فقره پروانه اشتغال به کار مهندسی، کاردانی و معمار تجربی در سالجاری با هدف اعتبار بخشی به جامعه مهندسی و رونق...

به گزارش سکایی نیوز- محمد انصاری مقدم بیان کرد : هم‌اینک ۲ هزار و ۵۰۸ نفر عضو پروانه دار در هفت رشته مهندسی شامل معماری، شهرسازی، عمران، مکانیک، برق، نقشه برداری و ترافیک در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مشغول فعالیت هستند و پروانه اشتغال بکار مهندسی شاخص بسیار خوبی برای ادامه کار مهندسان با تجربه و ورود به حرفه برای مهندسان جوان استان است.

وی بیان کرد: پروانه اشتغال اشخاص حقیقی در هفت رشته مهندسی شامل معماری، شهرسازی، عمران، مکانیک، برق، نقشه برداری و ترافیک در صلاحیت‌های نظارت، طراحی یا محاسبه و اجرا صادر می‌شود.

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان افزود: پروانه اشتغال به کار اشخاص حقوقی در صلاحیت‌های طراحی، نظارت و اجرای ساختمان‌ و همچنین ارائه خدمات آزمایشگاهی در زمینه آزمایشات بتن، ژئوتکنیک و جوش برای متقاضیان صادر می‌شود.

وی تصریح کرد: متقاضیان صلاحیت انبوه سازی نیز پس از تشکیل پرونده و ارائه مدارک مورد نیاز به انجمن انبوه سازی استان، مراجعه و از این اداره کل پروانه اشتغال دریافت می‌کنند.

انصاری مقدم با اشاره به اهمیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن و تکلیف اداره کل راه و شهرسازی شمال استان برای احداث ۹۶ هزار واحد مسکونی این طرح گفت: بهره‌مندی از ظرفیت‌ موجود در جامعه مهندسی ساختمان استان می تواند زمینه‌ساز افزایش سرعت و کیفیت ارائه خدمات به متقاضیان طرح‌های ملی مسکن شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر