شناسایی و ارائه خدمات درمانی رایگان به بیماران خاص وصعب العلاج

شناسایی و ارائه خدمات درمانی رایگان به بیماران خاص وصعب العلاج

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان از شناسایی و ارائه خدمات درمانی رایگان به بیماران خاص وصعب العلاج در استان خبر داد.

به گزارش سکایی نیوز - دکتر شهریار شهرکی در تکمیل این خبر به خبرنگار ما گفت : بیمه سلامت استان سیستان و بلوچستان بعد از ابلاغیه سازمان بیمه سلامت ایران مبنی بر تأسیس صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج با تشکیل جلسات متعدد و همکاری منسجم با دانشگاه‌های علوم پزشکی استان موفق شد تعدادی از بیماران صعب‌العلاج را شناسایی کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۰۷ نوع بیماری به عنوان بیماری خاص و صعب‌العلاج شناسایی شده که خدمات به این بیماران در مراکز دولتی ۱۰۰ درصد رایگان بوده و در مراکز خصوصی نیز تا ۹۰ درصد مشمول تعهد بیمه قرار دارد.

وی بیان کرد: ۱۰۷ نوع بیماری خاص و صعب‌العلاج همچون انواع سرطان، دیالیزی‌ها، هموفیلی، پیوند کلیه، انواع پیوندها، بیماری‌های مزمن روانی، پارکینسون، پروانه‌ای و ام اس در تعهده بیمه سلامت قرار دارند.

وی گفت: به بیماران خاص و صعب العلاج استان، علاوه بر خدماتی که در صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج بیمه سلامت برای پرداخت هزینه‌ها به بیماران پرداخت می‌شود، تسهیلاتی نیز در قالب وام قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد اختصاص داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که فاقد پوشش بیمه‌ای هستنند، می‌توانند با مراجعه به سامانه شهروندی بیمه سلامت مدارک لازم را بارگذاری کرده و با دریافت پیامک از سوی سامانه برای ادامه روند ثبت‌نام و مشخص شدن پزشک خانواده به یکی از دفاتر پیشخوان دولت طرف قرارداد مراجعه کنند.

شهرکی در پایان تاکید کرد: بیماران خاص و صعب العلاج برای دریافت خدمات با مراجعه به سامانه شهروندی بیمه سلامت به آدرس bimehsalamatiranian.ir ثبت نام و یا به معاونت درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر مراجعه کنند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر