بیش‌از ۲۰ هزار زائر پاکستانی از مرزهای سیستان و بلوچستان وارد ایران شدند

بیش‌از ۲۰ هزار زائر پاکستانی از مرزهای سیستان و بلوچستان وارد ایران شدند

سخنگوی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای مرداد ماه تاکنون ۲۰ هزار و ۱۵۲ زائر پاکستانی از طریق دو مرز میرجاوه و ریمدان وارد سیستان و بلوچستان شده‌اند.

 

 

 

به گزارش سکایی نیوز - جواد قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار ما بیان کرد : از این تعداد ۱۱ هزار و ۲۹۷ زائر از طریق پایانه مرزی ریمدان شهرستان دشتیاری و هشت هزار و ۸۵۵ زائر از طریق پایانه مرزی شهرستان میرجاوه وارد استان شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه هم‌اینک به همت دستگاه‌های مختلف و گروه‌های مردمی همه امکانات لازم برای رفاه حال زائران در ۲ پایانه مرزی استان فراهم شده، افزود: از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی‌ها برای ورود زائران اربعین از مرزهای ریمدان و میرجاوه انجام گرفته بود و زیرساخت‌های لازم در این ۲ مرز بویژه مرز ریمدان احداث شد.

سخنگوی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: با توجه به شلوغی مرزها زائران پاکستانی به سمت مرزهای غربی نخواهند رفت و به مشهد و قم اعزام می‌شوند.

وی بیان کرد: میزان ورودی زائران پاکستانی از طریق پایانه مرزی میرجاوه نسبت به مدت مشابه آخرین مرحله ورود پیش‌از شیوع بیماری کرونا حدود ۹۰ درصد کاهش داشته که علت اصلی آن وقوع سیل در کشور پاکستان است و در این حوزه نیز ما با عزیزان مان در کشور همسایه ابراز همدردی می‌کنیم.

 

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر