۲۶ طرح عشایری در سیستان و بلوچستان در حال انجام است

۲۶ طرح عشایری در سیستان و بلوچستان در حال انجام است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۲۶ طرح عشایری در این استان آغاز شده که امیدواریم هر چه سریعتر به مرحله بهره‌برداری برسد.

به گزارش سکایی نیوز - حسین مدرس خیابانی امروز در نشست شورای هماهنگی عشایر سیستان و بلوچستان بیان کرد : جمعیت عشایر استان حدود ۱۳۰ هزار نفر بوده که چهار درصد جمعیت کل استان را در بر می‌گیرد.

وی افزود: باید زیرساخت های روستایی و عشایری در سیستان و بلوچستان به عنوان کانون های تولید تقویت شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: رتبه اول پرورش شتر کشور با ۱۵ هزار نفر مربوط به عشایر استان است.
وی ادامه داد: عشایر استان حدود یک میلیون راس دام و ۷۰ هزار مترمربع گلیم‌بافی به خود اختصاص داده‌اند که بخوبی توانسته‌اند سهم خود را در اقتصاد ملی ایفا کند.

مدرس خیابانی ادامه داد: دسترسی به امکانات از جمله راه، بهداشت و برق در بین عشایر پیشرفت خوبی داشته اما باید کار بیشتری انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عشایر زندگی خود را به وسیله دام تامین می‌کنند مقرر شد واکسیناسیون سیار با محوریت عشایر استان انجام شود.

استاندار سیستان و بلوچستان عنوان کرد: با حضور سازمان عشایری و شرکت پشتیبانی امور دام خرید تضمینی دام با هدف کوتاه کردن دست دلالان از دام عشایر انجام شود.

وی با اشاره به اهمیت آموزش در بین دانش آموزان عشایر افزود: جذب بازماندگان از تحصیل به صورت جدی در بین عشایر پیگیری شده و می‌شود.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: ارقام اعتباری خوبی در دولت سیزدهم به عشایر اختصاص پیدا کرده که همه و همه با هدف حفظ جمعیت عشایر در استان در حال اجراست.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر