کارآفرینی یکی از واژه‌های پررنگ در روزگار ما است.

کارآفرینی یکی از واژه‌های پررنگ در روزگار ما است.

با وجود آنکه ۳۰۰ سال از قدمت این واژه و مفهوم پنهان در ورای آن می‌گذرد، هنوز هم تازه‌نفس است و مسیری طولانی در پیش‌رو دارد.

به گزارش سکایی نیوز - در نگاه اول می‌توان کارآفرینی را این‌گونه تعریف کرد: «تلاش برای راه‌اندازی یک کسب و کار که در آن کارآفرین با هدف به دست آوردن سود از نهایت امکانات پیرامون خود مانند تخصص، ایده یا هنر استفاده می‌کند.» در تعریف تخصصی‌تر نه ‌فقط کارهای فیزیکی بلکه راه‌اندازی کسب‌وکارهای آنلاین را نیز می‌توان در زمره‌ کارآفرینی گنجاند.

البته واقعیت این است که اقتصاددان‌ها تاکنون تعریف کامل و جامعی برای این واژه‌ فرانسوی بیان نکرده‌اند و تمام تعریف‌های نوشته شده در کتاب‌ها هم ایده‌های شخصی افراد متخصص هستند.

اگر نظر اندیشمندان را روی هم بگذاریم شاید بتوان کارآفرینی را ارزش‌آفرینی برای یک کسب و کار تعریف کرد که پشتکار و ایده‌پردازی در آن نقش بسیار بزرگی بازی می‌کنند.

تورم: از نظر علم اقتصاد اشاره به افزایش سطح عمومی تولید پول، درآمدهای پولی یا قیمت است. تورم عموماً به معنی افزایش غیرمتناسب سطح عمومی قیمت در نظر گرفته می‌شود.تورم، روند افزاینده و نامنظم افزایش قیمت‌ها در اقتصاد است.


انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر