تردد به شهرهای قرمز و نارنجی سیستان و بلوچستان ممنوع است

تردد به شهرهای قرمز و نارنجی سیستان و بلوچستان ممنوع است

رئیس پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان از ممنوعیت تردد به شهرهای قرمز و نارنجی استان از ساعت ۶ بعد از ظهر ۲۸ تیر ماه تا ساعت ۷ صبح روز دوشنبه ۴ مرداد ماه خبر داد.

 

به گزارش سکایی نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس - سرهنگ مهدی خمر بیان داشت: برابر تصمیمات کمیته ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا به منظور مدیریت و مقابله با کنترل پیک پنجم این بیماری، تمامی سفرها در سراسر کشور ممنوع اعلام شده است .

وی با اشاره به تصمیمات جدید در خصوص ترددهای بین استانی گفت: با اعلام آخرین وضعیت منع تردد و ممنوعیت‌های ترافیکی برابر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، از ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۲۸ تیر ماه تا ساعت ۷ صبح روز شنبه مورخ ۴ مردادماه سال جاری با هدف جلوگیری از گسترش بیماری کرونا، تردد خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی کشور و من جمله شهرهای استان سیستان و بلوچستان ممنوع است .

رئیس پلیس راه شمال استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: تمامی ترددهای خودروهای شخصی با پلاک غیربومی توسط کارکنان پلیس راه و دوربین‌های ثابت تخلفات در مبادی ورودی به استان، کنترل و رصد می‌شود .

وی تصریح کرد: علاوه بر جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به استان، رانندگانی که به این مصوبه توجه نکرده و به شهرهای قرمز تردد کنند، یک میلیون تومان و خودروهایی که به شهرهای نارنجی و زرد تردد داشته باشند، ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند .

سرهنگ خمر با تاکید بر اینکه تمام مجوزهای صادر شده برای سفر باطل است مگر در صورت اضطرار افزود: این ممنوعیت‌ها شامل خودروهای شخصی خواهد بود و از تردد این نوع از وسایل نقلیه در مبادی ورودی به استان جلوگیری به عمل خواهد آمد .

وی به شهروندان و سایر هموطنان عزیز توصیه کرد با توجه به در پیش بودن تعطیلات عید سعید قربان در راستای حفظ سلامت خود و دیگران از سفرهای غیرضروری در این ایام خودداری و با مجریان طرح‌های ترافیکی نیز همکاری کنند تا در آینده‌ای نه چندان دور شاهد شکست زنجیره انتقال و شیوع ویروس منحوس کرونا باشیم .

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر