نماز عید قربان در سیستان و بلوچستان در فضای باز برگزار می‌شود

نماز عید قربان در سیستان و بلوچستان در فضای باز برگزار می‌شود

مدیرکل دفتر مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: نماز عید سعید قربان در این استان به منظور کنترل ویروس کرونا تنها در مساجد اهل تشییع و اهل سنت و در فضای باز اقامه می‌شود.

 

به گزارش سکایی نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری -  علیرضا شهرکی بیان کرد : برگزاری نماز در کوتاه‌ترین زمان و در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی نمازگزاران و عدم حضور کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند از جمله اقدامات مهم برای برگزاری نماز عید سعید قربان در سیستان و بلوچستان است .

وی افزود: امروز به همراه معاون درمان وزیر بهداشت،درمان وآموزش پزشکی، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به اتفاق نماینده شهرستان خاش در مجلس عازم این منطقه هستیم و بازدید از زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان این شهرستان را خواهیم داشت .

مدیرکل دفتر مدیریت بحران سیستان و بلوچستان تصریح کرد: توصیه به همگان این است که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را داشته باشند در غیر این‌صورت با هماهنگی دستگاه قضایی و نظارتی اقدام به پلمب واحدهای نظارتی هم خواهد شد .

وی با بیان اینکه همچنان ممنوعیت تردد درون شهری در ساعات ۲۲ تا سه شب برقرار است بیان کرد: مردم نیز سعی کرده در سطح شهر  جز در موارد ضروری حضور نداشته باشند و تمام پروتکل‌های بهداشتی مثل ماسک و دستکش را رعایت کنند .

شهرکی خاطرنشان کرد: در این چند روز اخیر مردم، اصناف و بازاریان همراهی کامل را داشته که با تداوم این همراهی‌ها و رعایت هر چه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی حجم بیماران سرپایی و انتشار  ویروس کرونا کاهش پیدا خواهد کرد .

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر