در گفت و گو با سکایی نیوز مطرح شد :

ادامه امدادرسانی ها به سیلزدگان سیستان و بلوچستان

ادامه امدادرسانی ها به سیلزدگان سیستان و بلوچستان

مدیرعامل هلال احمر سیستان و بلوچستان : نیروهای این جمعیت با توجه به بارندگی‌های اخیر و بروز سیلاب همچنان در حال خدمات رسانی به ۳۸۵ آسیب دیده در ۴۰ روستای جنوب استان هستند.

به گزارش سکایی نیوز - علیرضا میربهاءالدین در اینباره به خبرنگار ما  می گوید : امدادرسانی به سیلزدگان شهرستان‌های سرباز، ایرانشهر، نیکشهر، فنوج، چابهار و کنارک وارد ششمین روز خود شده و امدادرسانی به مردم سیلزده در ۴۰ روستا توسط ۵۲ تیم و ۲۳۶ نفر روز نجاتگر و با بکارگیری ۳۸ خودروی عملیاتی در حال انجام است .

وی افزود : در این راستا ۳۸۵ نفر در قالب ۸۸ خانوار آسیب دیده توسط نجاتگران این جمعیت امدادرسانی شده که از این تعداد ۲۶۳ نفر در قالب ۵۴ خانوار در چادر امدادی اسکان اضطراری یافتند .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۸۸ تخته موکت، ۲۳۸ تخته پتو و ۲۶۷ کیلوگرم نایلون و همچنین ۱۰ بسته غذایی یکماهه، ۱۳۰ قوطی کنسروجات، ۷۲ کیلوگرم برنج، ۱۵۷ کیلوگرم حبوبات و سایر اقلام از قبیل قند و شکر، چای، والور، روغن در این مدت بین آسیب دیدگان سیل استان توزیع شده است .

وی تاکید کرد: در روزهای بارانی که هشدار طغیان رودخانه‌ها داده می‌شود انتظار می‌رود که افراد محلی و همچنین عشایر حاضر در مناطق بیش‌از پیش به این هشدارها توجه کرده و از حضور در محیط‌های نا ایمن و حاشیه رودخانه اجتناب کنند .

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر