در گفت و گو با سکایی نیوز مطرح شد :

ابتلای ۸۱ هزار و ۵۱۳ نفر به کرونا تا امروز در سیستان و بلوچستان / بستری بیش از 430 بیمار مبتلا به کرونا و 857 بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان

ابتلای ۸۱ هزار و ۵۱۳ نفر به کرونا تا امروز در سیستان و بلوچستان / بستری بیش از 430 بیمار مبتلا به کرونا و 857 بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان : تا صبح امروز ۸۱ هزار و ۵۱۳ نفر در سیستان و بلوچستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش سکایی نیوز - سید محمد هاشمی شهری در گفت و گو با خبرنگار ما گفت : با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام شده، تا صبح امروز ۸۱ هزار و ۵۱۳ نفر در سیستان و بلوچستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند .

وی ادامه داد: همچنین از مجموع مبتلایان مثبت آزمایشگاهی دو هزار و ۱۷ نفر از هم استانی‌های عزیز علی رغم دریافت خدمات درمانی جان خود را از دست داده‌اند که ۲۱ نفر از هم استانی‌های عزیز در همین ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست داده‌اند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: همان‌گونه که قبلاً نیز اعلام شده است، موارد فوق فقط شامل موارد مثبت و تائید شده آزمایشگاهی است و برخی از بیماران که دارای علائم هستند با تشخیص بالینی پزشکان متخصص مورد درمان و مراقبت لازم قرار گرفته‌اند .

بستری بیش از 430بیمار مبتلا به کرونا و 857 بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان

وی گفت: هم اینک ۴۳۶ بیمار مبتلا به کرونا و ۸۵۷ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان سیستان و بلوچستان بستری هستند که بیشترین تعداد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است .

هاشمی شهری با اشاره به اینکه تمتمی موارد مثبت کرونا در سیستان و بلوچستان از نوع جهش یافته انگلیسی و دلتا است، تصریح کرد: تنها راه مقابله با ویروس جهش یافته کرونا رعایت دقیق ‌تر پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و حضور پیدا نکردن در تجمعات و دورهمی‌ها است .

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر