افتتاح دوازدهمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در زاهدان

افتتاح دوازدهمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در زاهدان

دوازدهمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا تحت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی در زاهدان افتتاح شد.

 

به گزارش سکایی نیوز – دوازدهمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا تحت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی در زاهدان افتتاح شد .

مهدی طباطبایی در این مراسم اظهار کرد: یکی از اقدامات موثر برای کاهش بروز کرونا و مرگ و میر ناشی از آن واکسیناسیون است .

وی افزود: در استان ما  گروه های جمعیتی پایین تری واکسینه می شوند و برای اینکه بتوانیم اهداف برنامه که  همان ایمنی گروهی است را محقق کنیم و همچنین 70 درصد جمعیت ما واکسن دریافت کنند نیاز به مشلارکت و همکاری مردم و همه دستگاه ها است .

طباطبایی بیان کرد:  امروز دوازدهمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون  تحت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد و هدف این است دسترسی به واکسیناسیون را ارتقا دهیم .

وی بیان کرد: تلاش کردیم فضاهایی با استفاده از ظرفیت موجود  ایجاد شود مردم بتوانند واکسن را دریافت کنند همان استاندارد های دیگر مراکز در این مرکز لحاظ شده   امیدواریم  در یک بازه زمانی کوتاه پوشش را به حداکثر برسانیم .

وی گفت: امیدواریم در بازه زمانی 10 روزه به بالای پوشش  90 درصد برسیم و همه افراد گروه هدف برای دریافت واکسن مراجعه کنند گفت: تا کنون 77 هزار دوز واکسن  به جمعیت تحت پوشش تزریق شده و پوشش جمعیت بالای 70 سال همچنان 56 درصد است که انتظار می رود بیشتر شود و وضعیت مطلوب تری داشته باشیم .

وی ادامه داد: مردم باید از این فرصت استفاده کنند و تجربه واکسیناسیون نشان داده باعث کاهش مرگ و میر و بروز شده است حتی اگر فرد مبتلا هم بشود شکل خفیف بیماری را خواهد داشت .

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر