امام جمعه زاهدان: سهم دانشگاه آزاد ‌در پشتیبانی از تولید مشخص شود‌

امام جمعه زاهدان: سهم دانشگاه آزاد ‌در پشتیبانی از تولید مشخص شود‌

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شعار سال، تعریف پروژه‌هایی از نگاه علمی نسبت به مسائل استان و افزایش تولید و مشخص کردن سهم دانشگاه و سایر دستگاه‌ها در پشتیبانی از تولید مدنظر قرار...

به گزارش سکایی نیوز -   آیت‌الله مصطفی محامی ظهر امروز در دیدار رئیس و جمعی از معاونین دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان با تبریک فرا رسیدن سال نو و اعیاد شعبانیه، از زحمات و تلاش‌های مجموعه کارکنان این دانشگاه تقدیر کرد و بیان کرد: برگزاری سلسله جلسات راهبردی دانشگاه از مباحث مهمی است که باید ادامه‌دار باشد و خروجی آن به‌صورت منشوری مدون و به‌عنوان یک سند برای انجام کار مدنظر قرار گیرد .

امام جمعه زاهدان افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور سیاست‌ها و راهبردهایی را دنبال می‌کند اما در سیستان و بلوچستان با توجه به محرومیت‌های موجود، موقعیت مرزی و تنوع قومی و مذهبی نیاز است تا راهبردها و سیاست‌هایی بومی متناسب با نیاز منطقه در عرصه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، تربیتی، فرهنگی، اجتماعی و بصیرتی را در دستور کار قرار دهد و در ادامه نهایی و مصوب کند .

رئیس شورای فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان خواستار توسعه پردیس‌ها و مجموعه‌های آموزشی شد و گفت: نیاز است کنار توسعه کمی، توسعه کیفی نیز مدنظر قرار گیرد و باید توجه داشت که روی آوردن فرزندان این مرز و بوم به تحصیل به‌مراتب از عدم تحصیل آنان بهتر است اما نباید از کیفیت آموزش و پژوهش فکری و اجتماعی غفلت کنیم .

وی خواستار ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت‌گرفته توسط این مجموعه جهت توسعه کیفی آموزشی، پژوهشی و تربیتی شد و ادامه داد: توسعه رشته‌ها متناسب با نیاز استان از جمله رشته‌های پزشکی و صنایع و معادن می‌تواند در آینده استان تأثیرگذار باشد .

آیت‌الله محامی گفت: با توجه به نامگذاری سال 1400 تحت عنوان "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌‌زدایی‌ها"، تعریف پروژه‌هایی از نگاه علمی نسبت به مسائل استان و افزایش تولید و مشخص کردن سهم دانشگاه در پشتیبانی از تولید و همچنین نحوه ایفای نقش سایر دستگاه‌ها می‌تواند از جمله موارد مدنظر در خصوص شعار سال باشد و در پایان سال نیز خروجی کار دانشگاه به‌تناسب شعار سال مشخص شود .

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی(ص) خواستار برگزاری همایش‌هایی با موضوعات مختلف توسط دانشگاه آزاد اسلامی استان شد و خاطرنشان کرد: برگزاری همایش‌های متنوع با توسعه همکاری و استفاده از ظرفیت سایر دستگاه‌ها چه به‌میزبانی استان و چه به‌میزبانی کشورهای همسایه از دیگر طرح‌‌های تأثیرگذار در استان خواهد بود .

وی گفت: شیوع ویروس کرونا کار را سخت و آسیب‌هایی ایجاد کرده است که انتظار می‌رود در صورت برگشت به شرایط عادی سرمایه‌گذاری بیشتری در زمینه‌های فرهنگی صورت گیرد تا تأثیر آن بیش از پیش مشاهده شود .

سلطانعلی میر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در ابتدای این دیدار به بیان گزارشی از عملکرد دانشگاه آزاد در سال گذشته پرداخت و گفت: یکی از سیاست‌های اصلی دانشگاه آزاد توسعه کمی و کیفی آموزش در سطح استان است. در سال جدید با برنامه‌ریزی صورت‌گرفته آمادگی لازم برای پذیرش دانشجو از کشورهای همسایه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان وجود دارد .

 

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر