سکایی نیوز گزارش می دهد:

یک تصادف 23 مجروح ! قاچاق انسان چالش جاده های سیستان و بلوچستان

یک تصادف 23 مجروح ! قاچاق انسان چالش جاده های سیستان و بلوچستان

هنگامی‌که خبر تصادف دو خودرو و مجروح شدن 23 نفر منتشر شد باور همگان بر این بود که احتمالاً پای برخورد تصادف زنجیره‌ای و یا برخورد یک مینی‌بوس و اتوبوس مسافربری در میان است.

به گزارش سکایی نیوز – الهه خشاوه : هنگامی‌که خبر تصادف دو خودرو و مجروح شدن 23 نفر منتشر شد باور همگان بر این بود که احتمالاً پای برخورد تصادف زنجیره‌ای و یا برخورد یک مینی‌بوس و اتوبوس مسافربری در میان است اما هنگامی کارشناسان خبر از تصادف خودروی سواری دادند برای همگان این سؤال پیش آمد چگونه تصادف می‌تواند 1 کشته و 23 نفر مجروح برجای بگذارد؟ !

شمار جان‌باختگان حادثه رانندگی ظهر دوشنبه در محور سراوان به کوهک رخ داد این درحالی‌ است که   واژگوی خودروی وانت حامل اتباع بیگانه غیرمجاز رخ داده بود که منجر به فوت یک نفر از اتباع و مجروحیت 23 نفر دیگر از آنان شد  

بررسی کارشناسان نشان می‌دهد که بازهم پای قاچاق انسان و خودرو های حامل اتباع بیگانه غیرمجاز در میان است که بیش از حد مجاز سرنشینان خودرو حمل  کرده و با سرعت سرسام‌آور جاده را می‌پیمایند و لذا با کوچک‌ترین غفلت این تعداد جان‌باخته و مجروح بر جای می‌گذارند.

گفتنی است این سانحه در حالی موجب جان باختن 1 نفر شده که هنوز تعدادی نیز در مراکز درمانی سراوان بستری هستند و احتمال افزایش آمار تلفات وجود دارد.

جنون سرعت

گفتنی است در نیمه‌شب‌ها بسیاری از خودروهای حامل اتباع بیگانه مسیرهای فرعی را با سرعت‌هایی جنون‌آمیز می‌تازند تا هر چه زودتر این بیگانگان غیرمجاز را از مرز به شهرها در سیستان و بلوچستان و استان های همجوار برسانند.

 

متأسفانه این پدیده تنها در جاده سراوان-خاش مشکل‌ساز نشده است بلکه جاده میرجاوه-زاهدان نیز به دلیل هم‌جواری با مرز پاکستان با همین مشکل روبروست.

بسیاری از اتباع بیگانه پاکستانی به‌منظور یافتن کار با ورود غیرقانونی به ایران سعی دررسیدن به دروازه‌های دیگر کشورها دارند که به دلیل حبس چندین نفر در محفظه‌های اتومبیل‌های عبوری و یا بار کامیون‌ها ؛به‌طورمعمول جان خود را ازدست‌داده و یا توسط پلیس دستگیر و به کشور خود استرداد می‌شوند.

قاچاقچیان انسان به خاطر منفعت و سود بیشتر عموماً در هر خودرو سواری حداقل ۱۷ نفر و در هر خودرو وانت حداقل ۳۵ نفر از اتباع بیگانه که عموماً از کشورهای افغانستان و پاکستان را سوار می‌کنند.

سفیران مرگ با عبور از روستاها و جاده‌های استان مشکلات زیادی را به وجود آورده‌اند که ازجمله آن ایجاد ترس و دلهره بین اهالی، تشویش و اضطراب، تصادف این خودروها با اهالی و وسایل نقلیه از آن جمله است.

آمار تلفات تصادفات جاده ای از آمار کرونایی ها پیشی گرفت

  قاچاق انسان   همه ‌ساله تلفات جانی و آسیب‌های روحی و روانی و هم‌چنین معلولیت‌های ایجادشده برای هم‌وطنان تحمیل می‌کنند که قابل جبران نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان معتقد است آمار تلفات تصادفات جاده ای از آمار کرونایی ها پیشی گرفت

  وی می گوید : از تاریخ 25 اسفندماه 1399 لغایت 13 فروردین 1400     متاسفانه 44 نفر از هم استانی های عزیزمان بر اثر تصادفات جاده ای در سطح استان جان خود را از دست داده اند و در همین زمان نیز 23 نفر بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان های استان جان خود را از دست داده اند

بنا بر اظهارات دکتر سید محمد هاشمی شهری  همه‌ساله افزون بر یک هزار نفر از اتباع بیگانه در جاده‌های سیستان و بلوچستان به دلیل حوادث ترافیکی جان خودشان را ازدست‌داده‌اند که این موضوع هزینه بسیاری را به شبکه درمان این استان وارد می‌کند.

 

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر