سامانه جامع «پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» در جنوب‌ شرق کشور راه‌اندازی می‌شود

سامانه جامع «پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» در جنوب‌ شرق کشور راه‌اندازی می‌شود

معاون رسانه، آموزش و فرهنگ‌سازی ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان وبلوچستان از راه‌اندازی سامانه جامع پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها در جنوب‌شرق کشور خبر داد.

به گزارش سکایی نیوز - سیدمجتبی طباطبایی‌زاده در جلسه با مدیران رسانه های سیستان و بلوچستان، بیان کرد: پس از بیانات مقام‌معظم‌رهبری و انتخاب شعار سال به عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان وبلوچستان در قالب طرحی ابتکاری و با همکاری سایر نهادها در نظر دارد تا سامانه‌ای جامع با محوریت همین موضوع در حوزه جنوب‌شرق کشور راه‌اندازی کند .

وی افزود: در این طرح قرار است تا پس از راه‌اندازی سامانه؛ تولیدکنندگان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و تمامی افرادی که در حوزه   تولید و اشتغال‌زایی فعالیت داشته و در راستای اجرای امور خود نیازمند پشتیبانی و رفع موانع هستند نام‌نویسی کرده و پس از بارگذاری مستندات مورد نیاز در سامانه، کدرهگیری خود را دریافت کنند .

وی خاطرنشان کرد: پس از اتمام مراحل ثبت نام، ستاد امر به معروف و نهی از منکر پس از مشورت و گفت‌وگو با کارشناسان خبره در هر بخش، موارد مطرح شده در خوداظهاری افراد را با بررسی کرده و نسبت به برطرف کردن   موانع تولید   و حمایت و پشتیبانی از کارآفرینان در حد توان و بضاعت خود و نهادهای همکار گام برمیدارد .

به گفته طباطبایی‌زاده؛ در گام اول جلساتی با مدیرکل صداوسیما مرکز سیستان وبلوچستان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، ریاست پارک علم و فناوری و برخی مدیران پایگاه‌های خبری و مطبوعات استان برگزار شد و همه این دستگاه‌ها نیز قول همکاری و حمایت داده‌اند .

وی تاکید کرد: ما در این سامانه قصد داریم تا پل ارتباطی میان تولیدکنندگان و مدیران و متولیان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مرتبط باشیم تا ضمن تحقق عملیاتی شعار سال و فرامین رهبر انقلاب، برای رونق تولید و پیشرفت و آبادانی بیش از پیش سیستان وبلوچستان تلاش کنیم که طبیعتاً در این مسیر همکاری همه دستگاه‌ها و مدیران و رسانه‌ها و کارشناسان غیرقابل کتمان است .

قوه قضائیه حامی کارآفرینان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان نیز در این زمینه اظهار کرد: رسیدگی به امور مربوط به تولیدکنندگان و حمایت از تولید و قشر زحمتکش کارگران جزو اولویت‌های دستگاه قضا است که ریاست قوه‌قضائیه نیز همواره بر آن تاکید داشته‌اند .

مهدی شمس‌آبادی افزود: در استان سیستان وبلوچستان با توجه به اینکه از لحاظ صنعتی و کارخانجات نسبت به سایر استان‌های کشور در وضعیت   خوبی   قرار نداریم ضرورت دارد تا تولیدکنندگان و کارآفرینان از حمایت‌های ویژه‌تری برخوردار شوند که راه‌اندازی این سامانه ضمن شناسایی بهتر افراد، می‌تواند مسیری موثر و مطمئن برای تحت پوشش قرار دادن آنها باشد .

وی ادامه داد: دادستانی نیز با تمام توان خود آمادگی دارد تا در چارچوب قانون و ضوابط هرگونه مانعی که در این مسیر وجود دارد را از پیش رو بردارد و امیدواریم که بتوانیم با این اقدام، به کاهش نرخ بیکاری و رونق تولید و بالتبع آن افزایش شاخص‌های امنیتی در استان کمک کنیم .

حمایت از ایده‌های خلاق

رئیس پارک علم و فناوری سیستان وبلوچستان گفت: یکی از ماموریت‌های مهم ما در پارک علم وفناوری استان حمایت از ایده‌های خلاق، کارآفرینان گمنام و جوانان صاحب فکر و ایده است که تا حد توان خود در زمینه‌های مشاوره‌ای، حقوقی، مالی و مالیاتی، حسابداری و ارائه تسهیلات و در اختیار گذاشتن مکان استقرار در خدمت این افراد خواهد بود .

محمدنبی شهیکی افزود: در کنار این نوع حمایت‌ها که   به صورت   دائمی و بسته به نوع ایده و حرفه افراد از آنها می‌شود، راه‌اندازی و پیشتبانی   این سامانه را نیز در بستر وب متقبل شده‌ایم که با استفاده از توان شرکت‌های متخصص درون پارک این کار را به سرانجام خواهیم رساند .

وی تصریح کرد: طرح اولیه سامانه از طرف ستاد امر به‌معروف‌ونهی از منکر ارائه شده و این موارد در اختی ار شرکت خلاق ما در پارک علم وفناوری قرار داده شده و حداکثر ظرف مدت 15 روز سامانه آماده رونمایی و بهره‌برداری خواهد بود .

شایان ذکر است در این طرح رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها جزو پایه‌های اصلی تحقق و اجرا محسوب می‌شوند که تاکنون مدیران فارس، خبرگزاری‌های جمهوری اسلامی(ایرنا)، مهر، تسنیم، پایگاه خبری عصرهامون، تحلیل بازار و... نیز آمادگی و حمایت خود را اعلام کرده‌اند که در سامانه نیز محلی برای اعلام آمادگی سایر رسانه‌ها تعبیه شده است .

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر