در گفت و گو با سکایی نیوز مطرح شد :

باد با سرعت ۸۳ کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید/ دید افقی به 1500 متر کاهش یافت

باد با سرعت ۸۳ کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید/ دید افقی به 1500 متر کاهش یافت

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز وزش باد با سرعت ۸۳ کیلومتر بر ساعت زابل در شمال استان را در نوردید.

به گزارش سکایی نیوز - محمود دیانتی در تکمیل این خبر به خبرنگار ما گفت : امروز وزش باد با سرعت 83 کیلومتر بر ساعت زابل در شمال استان را در نوردید. وزش این باد شدید موجب خیزش شدید گردوخاک شد و شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به 1500 متر کاهش داد .

وی  افزود: در زاهدان نیز وزش باد شدید که از روز گذشته آغاز شده، همچنان ادامه دارد طوری که تا این لحظه بیشینه سرعت وزش به 61 کیلومتر بر ساعت رسیده و شعاع دید افقی را کاهش داده است .

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: وزش باد در نصرت آباد نیز درجریان است اما شدت گردوخاک آن با توجه به شرایط ژئومورفولوژی منطقه از شدت بیشتری برخوردار است به نحوی که شعاع دید افقی در این شهر به 1000 متر رسیده است.بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی وزش باد و گردوخاک همچنان در استان ادامه دارد .

دیانتی اضافه کرد: پیش بینی می شود برای روز دوشنبه وزش باد در مناطق شمالی و نواحی شرقی استان متمرکز باشد و روز سه شنبه نواحی مرکزی و جنوبی استان را نیز شامل شود .

وی در پایان خاطرنشان کرد : وزش این باد شدید سبب خیزش گردوخاک، کاهش دید در جاده های مواصلاتی، احتمال آسیب به سازه های موقت، گلخانه ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی می کند .

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر