لزوم همکاری برای رفع موانع تولید در سیستان و بلوچستان

لزوم همکاری برای رفع موانع تولید در سیستان و بلوچستان

امام جمعه موقت زاهدان گفت: همه باید دست به دست هم دهیم تا موانع تولید از سر راه تولیدکنندگان برداشته شود و کشور در سال ۱۴۰۰ از بعد اقتصادی بدرخشد و مشکلات اقتصادی مردم مرتفع شود.

به گزارش سکایی نیوز - حجت الاسلام احمد راهداری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زاهدان با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها بیان کرد : رهبر معظم انقلاب یک دهه همه هم و غم خود را گذاشته اند تا مردم ایران اسلامی مشکلات اقتصادی را خودشان حل کنند .

وی بر توجه به پیش نیازهای اقتصادی تاکید کرد و افزود: بخش زیادی از موانع موجود در ساختار اقتصاد بومی کشور نهفته است که اصلاح ساختار بودجه در بخش تولید و اقتصاد بر عهده قوه مجریه و قوه مغننه است و گاهی نیاز می شود در کنار این دو قوه   مجمع تشخیص مصلحت نظام   نیز ورود پیدا کند و با همکاری هم و با توجه به پیش نیازهای اقتصادی موانع را برای تولیدکنندگان رفع کنند .

امام جمعه موقت زاهدان گفت: از موضوعات مهم دیگر در خصوص مانع زدایی های اقتصادی توجه به پیش نیازهای حقوقی است زیرا در برخی موارد قوانین اقتصادی مربوط به ۴۵ یا ۵۰ سال پیش است این قوانین باید بازنگری و بروز رسانی و در صورت نیاز تغییر کند تا مشکلات و موانع از سر راه تولیدکنندگان رفع شود و به راحتی بتوانند به فعالیت‌های اقتصادی خود بپردازند .

حجت الاسلام راهداری افزود: پیش نیازهای سیاسی نیز در مانع زدایی ها بسیار مهم هستند به طوریکه نباید در بحث اقتصادی از کشورهای همسایه غافل شویم و سفرای ما باید یک معاونت قوی اقتصادی در کشورهای مختلف داشته باشند تا با همکاری نزدیک کالاهای ایرانی را به مردم آن کشورها بشناسانند و برای تولیدکنندگان مانع زدایی کنند .

وی گفت: همه باید دست به دست هم دهیم تا   موانع تولید   از سر راه تولیدکنندگان برداشته شود و کشور در سال ۱۴۰۰ از بعد اقتصادی بدرخشد و مشکلات اقتصادی مردم مرتفع شود .

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر