در گفت و گو با سکایی نیوز مطرح شد :

برداشت خیار گلخانه‌ای در ایرانشهر از مرز ١١ هزار تن گذشت

برداشت خیار گلخانه‌ای در ایرانشهر از مرز ١١ هزار تن گذشت

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: از آغاز برداشت خیار گلخانه‌ای در این شهرستان تا کنون افزون‌بر ١١ هزار تن محصول برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

به گزارش سکایی نیوز - مجید فیاضی در تکمیل این خبر به خبرنگار ما می گوید : امسال بیش از  ۶ ٠ هکتار از زمین های شهرستان ایرانشهر به کشت محصول خیار گلخانه ای اختصاص یافته است .

وی زمان کشت محصول خیار گلخانه ای در ایرانشهر را مهر عنوان کرد و گفت: برداشت این محصول گلخانه ای پس از گذشت ۴۰ روز از زمان کاشت آن آغاز می شود .

مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر متوسط برداشت خیار گلخانه ای در هر هکتار را در این شهرستان افزون‌بر ١٨٠ تن ذکر کرد و افزود: پیش‌بینی می شود تا پایان فصل برداشت بیش از ١٢ هزار تن خیار از سطح گلخانه های ایرانشهر برداشت شود .

وی بیان کرد: نوبرانه بودن محصول، استقبال خوب خریداران و سود دهی بالا و افزایش تولید درسطح موجب شده که کشاورزان ایرانشهری هر ساله بخشی از زمین های خود را به کشت این محصول اختصاص دهند .

فیاضی اظهارداشت: کشت محصول خیار گلخانه ای در ایرانشهر برای نخستین بار در سال ۱۳۷۸ در نیم هکتار بصورت آزمایشی و آموزشی از سوی مرکز تحقیقات کشاورزی انجام شد که با توجه به قابلیت های شهرستان در بخش کشاورزی و سود دهی خوب محصولات غیر فصل، کشاورزان تشویق به کشت محصول خیار گلخانه ای شدند

وی افزود: بیش از ۵ ٠٠ نفر بصورت مستقیم و غیرمستقیم درکار تولید خیار گلخانه ای درایرانشهر مشغول بکار هستند

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر