مدرسه چهارکلاسه خیرساز در هامون افتتاح شد

مدرسه چهارکلاسه خیرساز در هامون افتتاح شد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: یک مدرسه خیری چهار کلاسه در روستای کیخا شهرستان هامون افتتاح شد.

به گزارش سکایی نیوز به نقل از روابط عموم نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان – رضا سرحدی‌نیا بیان کرد : این مدرسه با زیربنای ۲۰۰ مترمربع با همکاری اداره‌کل نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان و گروه جهادی آل یاسین ساخته شده است .

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این مدرسه زمینه تحصیل دانش آموزان روستای کیخا شهرستان هامون از فضای استاندارد فراهم شد .

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان همچنین از کلنگ زنی هنرستان در میرجاوه خبر داد و افزود: این هنرستان با اعتبار افزون‌بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان با مساعدت خیران نیک اندیش در بخش لادیز میرجاوه ساخته خواهد شد .

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته در مدرسه‌سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد .
راشکی اظهارداشت: از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس در سیستان و بلوچستان، ۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است .

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر