اولین صندوق منطقه ای حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور در سیستان راه اندازی شد

اولین صندوق منطقه ای حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور در سیستان راه اندازی شد

صندوق منطقه ای سیستان، بر اساس ماده ١٢ قانون تشکیل وزارت جهادکشاورزی با سرمایه اولیه بالغ بر ١١٠ میلیارد ریال و با مشارکت بهره برداران شهرستانهای زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز و وزارت جهادکشاورزی...

به گزارش سکایی نیوز – صبح امروز رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی  صبح امروز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ما گفت: صندوق منطقه ای سیستان، بر اساس ماده ١٢ قانون تشکیل وزارت جهادکشاورزی با سرمایه اولیه بالغ بر ١١٠ میلیارد ریال و با مشارکت ۵١ درصدی بهره برداران شهرستانهای زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز  و ۴٩ درصدی وزارت جهادکشاورزی در سیستان راه اندازی شد.

دکتر جانعلی بهزاد نسب هدف اصلی صندوق ها را حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی برشمرد وافزود : پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و هدفمند از دیگر اهداف این صندوق هاست .

بهزاد نسب بیان داشت : صندوق منطقه ای سیستان می‌تواند عمل منابع تجمیع نهاده های حمایتی به منظور توزیع صحيح، اصولی واقتصادی برای حوزه‌های کشاورزی و اشتغال باشد .

وی تاکید کرد : ورود صندوق ها به عرصه بازرگانی بایستی مبتنی بر زنجیره ها و کشاورزی قراردادی باشد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان نیز به خبرنگار ما با اشاره به توانمندی های بخش کشاورزی استان  گفت :استعداد کشاورزی استان در حوزه شیلات و آبزیان و دامپروری بی نظیر است و سیستان و بلوچستان در تأمین گوشت کشور می‌تواند برزیل دنیا شود.

محمد علی نیکبخت تاکید کرد: سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان را به ١٠٠٠ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت و بزودی صندوق منطقه ای چابهار نیز راه اندازی می‌شود .

گفتنی مراسم افتتاح صندوق منطقه ای حمایت از توسعه بخش کشاورزی سیستان در محل فرمانداری زابل و با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی کشور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، فرمانداران و مدیران جهادکشاورزی شهرستان حوزه سیستان وجمعی از مسئولین دستگاهای اجرایی برگزار گردید.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر