در گفت و گو با سکایی نیوز مطرح شد :

پنج هزار تن میوه گرمسیری کُنار در سیستان و بلوچستان برداشت شد

پنج هزار تن میوه گرمسیری کُنار در سیستان و بلوچستان برداشت شد

مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: افزون‌بر پنج هزار تن میوه گرمسیری کُنار از سطح یکهزار و ۱۹۰ هکتار از باغات این استان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

به گزارش سکایی نیوز - اردشیر شهرکی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان این خبر گفت : یکهزار و ۴۴۰ هکتار از باغات سیستان و بلوچستان به کشت محصول گرمسیری کُنار اختصاص دارد که یکهزار و ۱۹۰هکتار آن بارور و بقیه نابارور است .


وی متوسط برداشت کُنار در هر هکتار را ۹ تن ذکر کرد و افزود: سوپی، بهزادی، سیبی سیاه و سفید و فرزادی از عمده ارقام کشت شده کُنار در سیستان و بلوچستان است .


مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان بیان کرد : شهرستان‌های فنوج، سرباز، نیکشهر، کنارک، چابهار، قصرقند و دلگان در جنوب استان از عمده مناطق کشت این محصول محسوب می‌شوند .


وی با اشاره به خواص این میوه گرمسیری گفت: کُنار میوه مغذی و سرشار از ویتامین C با دارا بودن مقادیر نسبتا مناسبی از ویتامین B ، E ، کلسیم، فسفر و آهن است .


وی با بیان اینکه برداشت کُنار در سیستان و بلوچستان تا اسفند ادامه دارد گفت : پیش‌بینی می‌شود امسال۱۱ هزار و ۱۳۷تن از این محصول برداشت و روانه بازار مصرف شود .

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر