پیش‌بینی کاهش ۱۵ درجه‌ای دما؛ باد شدید و یخبندان سیستان و بلوچستان را فرا می‌گیرد

پیش‌بینی کاهش ۱۵ درجه‌ای دما؛ باد شدید و یخبندان سیستان و بلوچستان را فرا می‌گیرد

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از روز چهارشنبه با نفوذ توده هوای سرد به استان دمای هوای نیمه شمالی استان بین ۱۰ تا ۱۵ درجه کاهش می‌یابد.

به گزارش سکایی نیوز  به نقل از روابط عمومی اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان - محسن حیدری بیان کرد : بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی وزش باد شدید و گرد و خاک ابتدا از ظهر سه‌شنبه تا پنجشنبه از سمت غرب نیمه جنوبی استان را فرا می‌گیرد و از اواخر وقت چهارشنبه از جهت شمال نفوذ می‌کند .

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان افزود: از چهارشنبه با توجه به نفوذ توده هوای سرد به استان علاوه بر خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی، دمای هوا نیز در نیمه شمالی بین 10 تا 15 درجه کاهش می‌یابد و در برخی نقاط یخبندان شبانه‌روی می‌دهد .

وی ادامه داد: خیزش گرد و خاک، کاهش محسوس و موقتی دما در مناطق شمالی و مرکزی استان، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی و گلخانه‌ها، اختلال در تردد جاده‌ای و کاهش کیفیت هوا از پیامدهای این باد شدید است .

حیدری اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود وزش این باد در نقاط مختلف استان تا اواخر وقت جمعه ادامه داشته باشد. توصیه می‌شود در زمان غبار آلود شدن هوا از تردد در فضای باز خوداری شود و از محصولات کشاورزی در برابر باد و سرمای پیش رو محافظت به عمل آید .

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر