در گفت و گو با سکایی نیوز مطرح شد :

هیچ موردی از ابتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی در استان کشف نشده است

هیچ موردی از  ابتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی در استان کشف نشده است

مدیر آزمایشگاه مرجع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان : خوشبختانه بعد از در اختیار گرفتن کیت غربالگری واریانت انگلیسی از انستیتو پاستور ایران توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تاکنون موردی از ابتلای هم استانی...

به گزارش سکایی نیوز - دکتر علیرضا سلیمی خراشاد در گفت و گو با خبرنگار ما می گوید : باتوجه به شناسایی واریانت انگلیسی ویروس کووید19 در سطح کشور و لزوم ردیابی بهنگام موارد مشکوک به آلودگی با این واریانت خوشبختانه بعد از در اختیار گرفتن کیت غربالگری واریانت انگلیسی از انستیتو پاستور ایران توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تاکنون موردی از ابتلای هم استانی های عزیزمان به ویروس جهش یافته انگلیسی کشف نشده است .


وی افزود : واریانت انگلیسی بسیار خطرناک تر از نوع قبلی ویروس کرونا می باشد، و ظرف مدت دو سه روز بیمار را    از پای در می آورد به همین دلیل از مردم تقاضا داریم به هیچ عنوان عادی انگاری نکنند و در صورت مشاده علائم بیماری سریعا به پزشک مراجعه نمایند .

 

وی ادامه داد در راستای اجرای پروژه پاسخ فوری به تست های تشخیصی کرونا  دو دستگاه استخراج اتو ماتیک کووید 19 و دستگاه ریل تایم در آزمایشگاه مرجع سلامت نصب و راه اندازی گردیده است که سرعت و دقت پاسخگویی نسبت به قبل چندین برابر شده است .

 

دکتر سلیمی در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون  8 آزمایشگاه فعال کرونا در سطح مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان وجود دارد .

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر