استفاده از ظرفیت دانشجویان شیعه و سنی در راستای تحکیم نظام اسلامی

استفاده از ظرفیت دانشجویان شیعه و سنی در راستای تحکیم نظام اسلامی

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان با بیان اینکه باید تلاش کنیم اساتید و دانشجویان آشنا و متعهد به مبانی انقلاب اسلامی تربیت کنیم، گفت: مخاطبان ما شیعه و اهل سنت هستند و باید از میان هر دوی آنها نیروهایی...

به گزارش سکایی نیوز -   آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان ضمن ارائه تاریخچه‌ای از روند تشکیل قرارگاه فرهنگی در استان و با اشاره به تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب در خصوص شبیخون فرهنگی و آرایش جنگی دشمن در عرصه اقتصاد و فرهنگ گفت: برای فعالیت در جبهه فرهنگی باید تمام بخش‌ها   به صورت   هماهنگ و منسجم عمل کنند تا کارها با هم افزایی و فرماندهی واحد به پیش برود و از ایجاد خلل جلوگیری شود .

امام جمعه زاهدان افزود: تصمیم‌گیری و هم‌فکری در خصوص انجام فعالیت‌ها متناسب با اقتضائات استان، یکی دیگر از اقدامات مهم و مورد تاکید است .

آیت‌الله محامی شناسایی شبکه‌های فعال در عرصه‌های فرهنگی، هدایت، حمایت و مرتبط سازی آن ها به یکدیگر با هدف شبکه سازی را یکی دیگر از اقدامات مهم برشمرد و گفت: با توجه به جایگاه و نوع مخاطبانی که در اختیار دارید کار شما سخت است و باید توجه داشت که میزان تاثیرگذاری و نقش‌آفرینی شما مسئولیت‌تان را بیشتر خواهد کرد .

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی بیان کرد: شناسایی درست مخاطبان، مشخص نمودن اقتضائات کار، اولویت‌بندی، تجمیع امکانات و اعتبارات و در پایان، انجام عملیات، از محورهای مهم کار است .

این استاد درس خارج حوزه علمیه تاکید کرد: در کار‌های فرهنگی دو عنصر   عقیده   و اخلاق ما را به پیش خواهد برد که در کل کشور در این خصوص کمتر کار شده است .

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان گفت: باید تلاش کنیم تا اساتید و دانشجویان آشنا و متعهد به مبانی انقلاب اسلامی تربیت کنیم .

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان، آموزش‌های عمومی و تخصصی را یکی دیگر از نکات مهم دانست و ادامه داد: استعدادهای برتر با هدف   کادرسازی برای نظام، پیوند دادن آنها به یکدیگر، شبکه سازی و تبدیل استعداد بالقوه به بالفعل، شناسایی و در سطوح مختلف آموزش ببینند .

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان گفت: مخاطبان ما شیعه و اهل سنت هستند و باید از میان هر دوی اینها نیروهایی برای نظام تربیت کنید .

آیت‌الله محامی در پایان خواستار تدوین آیین‌نامه‌ای مشتمل بر سیاست‌ها، راهبردها و راهکارها نسبت با اهل سنت در دانشگاه‌های استان شد .

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر