در گفت و گو با سکایی نیوز مطرح شد :

برگزاری اولین دوره مسابقات ووشو -کوراش در هیرمند

برگزاری اولین دوره مسابقات ووشو -کوراش در هیرمند

رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر، برای اولین بار در ایران، اولین دوره مسابقات روستاییان در رشته ووشو -کوراش در شهرستان هیرمند برگزار می‌شود.

به گزارش سکایی نیوز - عباس شیبک در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد : برای اولین بار در ایران، اولین دوره مسابقات روستاییان در رشته ووشو -کوراش در سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار می‌شود .

رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان  افزود: هیات ووشو سیستان وبلوچستان باهمکاری هیات روستایی و بازیهای بومی ومحلی استان  این دوره مسابقات روستائیان را در دو رشته کوراش و ووشو برگزار می‌کند .

وی ادامه داد: این رقابتها در روز جمعه مورخ ۱۷ بهمن ماه به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی یادواره شهیدان (مهرجان-کباری-هراتی) در شهرستان هیرمند بخش مرکزی روستای حاج مجید عیسی زهی برگزار خواهد شد .

شیبک افزود: این رویداد ورزشی که به ابتکار هیات ووشو استان می باشد ۱۵۰ ورزشکار در قالب ۱۴ تیم‌ با حضور تیمهای خراسان رضوی و جنوبی و ۱۲ تیم از روستاهای استان سیستان وبلوچستان  برگزار می شود .

رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان گفت: هدف از  برگزاری این رقابتها کشف استعدادهای جدید و همچنین گسترش ورزش ووشو و کوراش به‌عنوان رشته های مدال آور درسطح المپیک جوانان و مسابقات آسیای و جهانی است .

وی افزود: همچنین هیات ووشو درنظر دارد به زودی لیگ ووشو و کوراش روستائیان را در  شمال و جنوب بصورت مجزا برگزار کند، نفرات برتر این مسابقات به عنوان تیم منتخب استان در مسابقات کشوری حضور خواهند یافت .

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر