بندر چابهار در مسیر توسعه زیرساختها/ برنامه ریزی گام دوم احداث مراکز رادیویی (VTS) و (MRCC) بندر چابهار

بندر چابهار در مسیر توسعه زیرساختها/ برنامه ریزی گام دوم احداث مراکز رادیویی (VTS) و (MRCC) بندر چابهار

معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از برنامه ریزی مدل ایجاد یک ایستگاه رادیویی با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و مطابق با استانداردهای جهانی در بندر چابهار خبر داد‌.

به گزارش سکایی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، ابراهیمی با بیان اینکه برنامه ریزی برای مدل ایجاد یک ایستگاه رادیویی با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و مطابق با استانداردهای جهانی در بندر چابهار شروع شده افزود: با پایان ساخت برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار، شروع بهره برداری این طرح زیرساختی کلید خواهد خورد.

وی با اشاره به نگرش توسعه ای به سواحل مکران تصریح کرد: با اجرای کامل این پروژه، بندر چابهار حرفه ای ترین ساختار ایستگاه رادیویی را در دریای عمان خواهد داشت.

ابراهیمی اضافه کرد: این مدل منطبق با الزامات کشوری و بین المللی و در طراحی آن، جدیدترین تکنولوژی های ارتباطی دریایی دیده شده است.

معاون دریایی بنادر و دریانوردی استان خاطرنشان کرد: همچنین با اجرای طرح پوشش رادیویی سواحل استان نیز ارتباط دریایی آبهای ساحلی استان در بستر وی اچ اف، یا به بیان دیگر محدوده دریایی A1،  بطور کامل پوشش داده خواهد شد و زمینه تسهیل برقراری پیامهای اضطرار و ایمنی فراهم و زمان واکنش  عملیاتهای نجات دریایی کاهش خواهد یافت.
 
انتهای پیام/
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر