دستگاه‌های اجرایی با حداکثر کیفیت و سرعت اعتبارات بودجه را هزینه کنند

دستگاه‌های اجرایی با حداکثر کیفیت و سرعت اعتبارات بودجه را هزینه کنند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دستگاه‌های اجرایی استان با توجه به سختی تخصیص اعتبارات باید با حداکثر کیفیت و سرعت بودجه را هزینه‌ کنند زیرا اگر اعتبار برگردانده شود سال بعد این بودجه به آن بخش تعلق نمی‌گیرد.

به گزارش سکایی نیوز -   احمدعلی موهبتی امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان ضمن تشکر از همه مدیران استان که به صورت شبانه‌روزی کار می‌کنند و با اشاره به اینکه ظرفیت کار چندین برابر نیروی انسانی و امکانات موجود است ، گفت : تمامی دستگاه‌ها تلاش می‌کنند که عقب‌ماندگی تاریخی استان را جبران کنند اما در زمان‌هایی غفلت‌هایی در میان بعضی دستگاه‌ها انجام و سبب برگشت اعتبارات می‌شود .

وی با اشاره به اینکه در سالجاری نیز با این روندی که در حوزه اعتبارات است همین نگرانی وجود دارد و باید دقت بیشتری را داشته باشیم افزود: بعضی از امور هم به جهت اینکه مدیران از کنار آن بی‌تفاوت می‌گذرند یا ارجاع می‌دهند به افرادی که بی‌تفاوت‌اند مقداری بی‌نظمی ایجاد کرده است .
استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه بی‌تفاوتی یکی از معضلات جدی در جامعه اداری کشور بوده و این استان نیز از این موضوع مستثنی نیست اظهارداشت: باید بپذیریم که با این گرفتاری‌ها و سختی‌هایی که در کار است تامین اعتبار کردن و یک عددی به استان‌ها دادن و این عدد هزینه نشدن و برگشت آن ظلم در حق آدم‌هایی بوده که در منطقه حقوقی بر گردن ما دارند .

وی با اشاره به اینکه تغییر ساعات کار ادارات با هدف صرفه‌جویی در میزان انرژی بوده بیان کرد: با توجه به سرمای بیش از اندازه و مشکلات گاز نیاز به صرفه‌جویی وجود دارد و مسوولان توجه داشته باشند .

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان  نیز در این نشست گفت: تا کنون یکهزار و ۴۳۰ میلیارد تومان به استان ابلاغ شده که این اعتبار بین دستگاه‌های اجرایی توزیع شده‌است .


مهرداد عرب افزود: از یکهزار و ۴۳۰ میلیارد تومان ۳۲۳ میلیارد تومان تخصیص نقدی،  ۲۹۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تخصیص اسناد، که مجموع تخصیص نقدی و اسناد ما   ۶۲۱ میلیارد تومان یعنی حدود ۴۳ درصد است .


وی بیان کرد: ردیف‌های متمرکزی که تا کنون به دستگاه‌های سیستان و بلوچستان ابلاغ شده و مبادله موافقت‌نامه شکل گرفته یکهزار و ۵۹۷ میلیارد تومان ابلاغ اعتبار،  ۳۸۲ میلیارد تومان تخصیص نقدی، ۴۸۸ میلیارد تومان اسناد بوده که از مجموع یکهزار و ۵۹۷ میلیارد تومان ۸۷۱ میلیارد تومان تخصیص ما بوده که حدود  ۵۵ درصد است .

 

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر