استاندار: سیستان و بلوچستان استان برتر در امر اقامه نماز است

استاندار: سیستان و بلوچستان استان برتر در امر اقامه نماز است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان در سالجاری با ایجاد بسیاری از زیرساخت‌ها و اقدامات به عنوان استان برتر در امر اقامه نماز شناخته شده است.

به گزارش سکایی نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری -   احمدعلی موهبتی در نشست پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد ضمن تقدیر از فعالان این حوزه گفت : اقدامات خوبی  از جانب دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی و مهم‌تر از همه ستاد اقامه نماز در سیستان و بلوچستان انجام شده است .

وی با بیان اینکه دولت باید زیر ساخت‌هایی را در این حوزه فراهم کند گفت، نقش آفرینی مردم در این زمینه بسیار اهمیت دارد که در استان به آن توجه شده است .

مدیرستاد اقامه نماز سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: در این استان پارسال افزون‌بر ۳۰ هزار نفر از افراد موثر در امر اقامه نماز آموزش دیدند که هدف از برگزاری این آموزش‌ها ایجاد زمینه‌ای برای توانمندسازی استان است .

محمد سنجرانی افزود: گروه‌های اندیشه ورز برای برطرف کردن مشکلات این حوزه در مدارس تشکیل و ۸۱ دستگاه اجرایی با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای در این امر همکاری کردند .

وی بیان کرد: همچنین توسعه و تجهیز نمازخانه‌های بین راهی در سیستان و بلوچستان به دستور شورای‌عالی اقامه نماز فعال شد و در بحث نمازخانه‌ها کمترین مشکل را در استان داریم .

همچنین طراح وب سایت اقامه نماز در سیستان و بلوچستان در این نشست گفت: سه موضوع همیشگی بودن جایگاه نماز، پررنگ شدن فناوری و بحث پاندمی کرونا باعث شد به طراحی این سایت اقدام کنیم .

رضا شاهمرادی با بیان اینکه ششمین اجلاس اقامه نماز را به صورت مجازی برگزار شده است افزود: سه غرفه نمایشگاه مجازی با عنوان نماز و مدرسه، نماز و خانواده، نماز و مسجد برگزار که با تکنیک ۳۶۰ درجه یا سه بعدی سازی راه اندازی شده بود .

وی خاطر نشان کرد: با قراردادن آموزش‌ها و آزمون‌های مجازی در این سایت می‌توانیم در آموزش مجازی هم از آن استفاده کنیم

 

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر