۵ سرنشین شناور صیادی با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار، در دریای عمان نجات یافتند

۵ سرنشین شناور صیادی با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار، در دریای عمان نجات یافتند

معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با هماهنگی مرکز (MRCC) بندر چابهار، طی عملیات جستجو و نجات دریایی، ۵ نفر سرنشین شناور مضطر صیادی در دریای عمان نجات یافتند.

به گزارش سکایی نیوز  به نقل از روابط عمومی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان - سیدحسن ابراهیمی با اعلام این خبر افزود: شناور صیادی گنج با ۵ نفر خدمه که بدلیل نقص فنی موتوری در فاصله ۳۰۰ مایلی بندر چابهار و نزدیکی بندر مسیره کشور عمان در شرایط نامساعد جوی گرفتار شده بود با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار توسط گارد ساحلی کشور عمان نجات یافتند.

 

معاون دریایی بنادر و دریانوردی استان درباره عملیات نجات اظهار کرد: در پی‌تماس دریافتی شب گذشته از صاحب لنج صیادی با مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار از طریق خط تلفنی ۱۵۵۰ ، و اعلام شرایط اضطرار و نیاز به کمک فوری بدلیل اتمام سوخت، خرابی موتور و سرگردانی در دریای عمان، بلافاصله ارتباط و هماهنگی لازم با گارد ساحلی و نیروی دریایی کشور عمان برای عملیات نجات برقرار شد.

 

ابراهیمی خاطرنشان کرد: سرنشینان شناور حادثه دیده طی عملیاتی موفق در موقعیت مذکور توسط گارد ساحلی عمان در سلامت بسر برده و نجات یافتند.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر