در گفت و گو با سکایی نیوز مطرح شد :

موردی از آنفلوآنزای حاد پرندگان در سیستان‌ وبلوچستان گزارش نشده است

موردی از آنفلوآنزای حاد پرندگان در سیستان‌ وبلوچستان گزارش نشده است

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: طبق پایش و مراقبت‌های به عمل آمده دامپزشکی تاکنون هیچ موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در طیور بومی و صنعتی این استان گزارش نشده‌ است.

به گزارش سکایی نیوز - مهدی حسینی در تشریح این خبر به خبرنگار ما گفت : از اقدامات حوزه دامپزشکی سیستان و بلوچستان می‌توان به تشدید مراقبت فعال در بازدیدهای میدانی از تالاب‌ها و زیستگاه‌های پرندگان مهاجر با همکاری محیط زیست،اقدامات نظارتی بر کامیون‌ها و خودروهای حمل طیور و فرآورده‌های آن و نیز پیگیری قضایی خودروهای متخلف حمل طیور و فرآورده‌های آن اشاره کرد .

وی  با اشاره به اینکه شهروندان باید گوشت سفید مورد نیاز را به صورت کشتار روز بهداشتی و منجمد از مراکز مورد مجاز تهیه کنند، افزود: از آنجایی که انتقال آنفلوآنزا از طریق پرنده زنده است ذبحی که خارج از کشتارگاه انجام می‌شود در انتقال آن نقش دارد .

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: خودداری از ذبح پرنده در معابر عمومی و خانه‌ها و تماس با پرنده زنده، توصیه دیگر ما به شهروندان است بویژه افرادی که پرنده در خانه و روستا نگهداری می‌کنند حتما باید داخل قفس بوده و ارتباطی با پرنده‌های آزاد پرواز نداشته باشند .

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر