جشنواره ملی شعر پیامبر رحمت در سیستان وبلوچستان برگزار می‌شود

جشنواره ملی شعر پیامبر رحمت در سیستان وبلوچستان برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: سومین جشنواره ملی شعر پیامبر رحمت و مهربانی(ص)در این استان برگزار می‌شود.

به گزارش سکایی نیوز به نقل   از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ وارشاد سیستان وبلوچستان - حسین مسگرانی بیان کرد : با عنایت به نامگذاری زاهدان به عنوان پایتخت وحدت اسلامی برپایی این جشنواره بزرگ فرهنگی و ادبی در آینه‌ی شعر پارسی و فولکلور اقوام مومن و دیندار کشور می‌تواند یاری رسان ما در تحقق و تقویت وحدت و انسجام اقوام ایران اسلامی و ایجاد همدلی و برادری باشد .


وی افزود:شناسایی و معرفی نقاط اشتراک و تقویت وفاق اقوام ایرانی در راستای تقویت وحدت و انسجام اسلامی و ملی، ایجاد فضای همدلی و برادری در میان اقوام و مذاهب ایران اسلامی و فرصتی برای تعامل و گفت‌وگوی فرهنگی در میان ایشان،گردآوری و انتشار آثار  ادبی در نعت و منقبت پیام آور مهربانی و خاندان پاک ایشان به زبان‌ها و گویش‌های متداول در ایران اسلامی( فارسی، بلوچی، سیستانی، ترکی،کردی، عربی، ترکمنی )و ایجاد فضای با نشاط فرهنگی و معنوی از اهداف این کنگره است .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: پس از تشکیل جلسات شورای سیاستگذاری و ستاد اجرایی و احصاء نظرات اعضا و تشکیل دبیرخانه، فراخوان جشنواره ملی شعر پیامبر رحمت و مهربانی(ص) در ۶  زبان فارسی، بلوچی،ترکی،کردی، عربی، ترکمنی و گویش سیستانی تنظیم و همزمان با آغاز هفته وحدت با تکیه بر فضای مجازی منتشر خواهد شد .

وی خاطرنشان کرد:آثار در فضای مجازی دریافت و مورد بررسی و رتبه بندی توسط هیات داوران استانی و کشوری قرار خواهد گرفت .

  مسگرانی اظهارداشت: دبیرخانه‌ جشنواره برای دریافت آثار از طریق نمابر و ایمیل اعلام شده اقدام خواهد کرد و بر اساس شرایط پیش رو و اپیدمی کرونا، هیات داوران به صورت مجازی آثار ارسالی را دریافت و نتایج بررسی به دبیرخانه اعلام خواهد شد .

وی ادامه داد: آغاز تبلیغات مجازی و انتشار فراخوان جشنواره به میمنت و مبارکی شأن و نام پیام آور بزرگ صلح و مهربانی حضرت محمد مصطفی(ص) در هفته وحدت و زمان برگزاری جشنواره بهمن سالجاری خواهد بود .

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر