//یادداشت//

تبریک روز جهانی عصای سفید به برخی از مسئولان!!

تبریک روز جهانی عصای سفید به برخی از مسئولان!!

روز جهانی نابینایان(عصای سفید) را به برخی از مسئولان در کنار نابینایان، تبریک و این روز را همراه با آنان گرامی می‌داریم.

امروز 23مهرماه روز جهانی نابینایان(عصای سفید) نام‌گذاری شده و در این روز برای افرادی که از نعمت دیدن محروم هستند برنامه‌های مختلفی در سطح کشور برگزارو این روز گرامی داشته می‌شود.
باید در کنار تبریک و گرامیداشت آن ‏برای نابینایان، به برخی از مسئولان نیز تبریکات ویژه‌ای گفت چرا که این روز مختص به آنان است که نمی‌توانند ببینند در سطح ‏شهر چه می‌گذرد، از مسئولان شهرداری که می‌آیند مسیر ویژه‌ای در برخی از پیاده‌روهای سطح شهر زاهدان برای نابینایان طراحی می‌کنند که نابینا در آن طی مسیر با صندوق صدقات، دیوار، تابلوی اخطاری و راهنما، مسیرهای انتقال آب و غیره برخورد و روبرو می شوند.
و تبریکات ویژه تر را باید به مسئولانی گفت که نمی‌توانند ببینند نابینایان و معلولان مسیر خاص و استاندارد خود را در سطح شهر و ورودی‌های ادارات و غیره می‌خواهند و در سال‌های اخیر برای مناسب‌سازی معابر، خیابان‌ها و ورودی ادارات و صنوف ویژه آنان هیچ اقدامی نشده است.
دردهای این قشر از جامعه مختص به یک مسیر برای تردد نیست بلکه اشتغال نیز از بزرگترین معضلات زندگی این روشندلان در ‏جامعه است.‏
در واقع این روز باید تلنگری برای همه از مردم عادی گرفته تا فردی که مسئولیتی در سطح جامعه دارد، باشد. هرکسی یک توان ‏و قدرتی دارد و می‌تواند از آن در راستای خدمت‌رسانی به مردم استفاده کند، هرکس از این ظرفیت بهره نبرد، ضرر کرده و شاید ‏هیچ‌گاه خداوند متعال این فرصت خصوصاً برای مسئولان را مجدد به آن‌ها بازنگرداند، پس بهتر است خدمت به مردم را در ‏اولویت کار وزندگی خود قرار دهیم‎.‎
انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر