رئیس مجلس: حق‌آبه هامون را پیگیری می‌کنیم/ طرح آبیاری 46 هزار هکتاری دشت سیستان اهمیت ملی دارد

رئیس مجلس: حق‌آبه هامون را پیگیری می‌کنیم/ طرح آبیاری  46 هزار هکتاری دشت سیستان اهمیت ملی دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره پیگیری حق‌آبه هامون گفت: مجلس شورای اسلامی وظیفه دارد حق‌آبه هامون را پیگیری کند و ‌ارتباطات مرزی‌ دنبال خواهد شد تا مردم شاهد پیشرفت بیشتری در منطقه باشند.

به گزارش سکایی نیوز - محمدباقر قالیباف در حاشیه بازدید از طرح آبیاری 46هزارهکتاری دشت سیستان  با بیان اینکه این طرح آبیاری یکی از مهم‌ترین طرح‌های کشور است، بیان کرد : ‌اگر اشکالاتی هم در این طرح وجود دارد باید برطرف و با کمک خود مردم منطقه آسیب‌شناسی و مشکلات آن مرتفع شود‌ .

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم بهره‌برداران اصلی هستند تأکید کرد‌: مردم باید کنار سایر دست‌اندرکاران باشند و در نگهداری سیستم لوله‌کشی این طرح کمک کنند و باید از نظرهای کارشناسی آنها برای بهره‌برداری درست استفاده کرد‌ .

وی با تأکید بر اینکه پیگیری مشکلات استان و نظارت بر حل آنها وظیفه مجلس است، تصریح کرد: اقتصاد منطقه سیستان وابسته به این طرح است و باید با همکاری مردم در نظام بهره‌برداری تجدید نظر شود .

رئیس مجلس در این بازدید با ابراز اینکه در جریان جزئیات کاستی‌ها و محدودیت‌های طرح قرار گرفته است، ادامه داد:‌ مدیران استانی نیز در جریان این جزئیات قرار گرفته‌اند و باید تلاش بیشتری به‌خرج دهند.

 
 
وی درباره پیگیری حق‌آبه هامون گفت: مجلس شورای اسلامی وظیفه دارد حق‌آبه هامون را پیگیری کند، ‌ارتباطات مرزی‌ دنبال خواهد شد تا مردم شاهد پیشرفت بیشتری در منطقه باشند .

رئیس مجلس شورای اسلامی‌ پیشنهاد مدیران استانی برای تکمیل این طرح با هدایت و سرمایه‌گذاری آستان قدس رضوی(ع) را مطلوب دانست و افزود: شب گذشته با استاندار سیستان و بلوچستان در مورد همکاری آستان قدس رضوی در اجرای طرح‌های کشاورزی زابل و با  کسانی که در آستان قدس این کار را دنبال می‌کردند صحبت شد .

   

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر