توزیع پلاسمای بهبود یافتگان ویروس کرونا بین ۲۸۲ مرکز درمانی در سیستان و بلوچستان

توزیع پلاسمای بهبود یافتگان ویروس کرونا بین ۲۸۲ مرکز درمانی در سیستان و بلوچستان

مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان : پلاسمای بهبودیافتگان ویروس کرونا بین ۲۸۲ مرکز درمانی استان توزیع شده است.

به گزارش سکایی نیوز - دکتر سهیلا خسروی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه  ۵۰ واحد پلاسمای کرونا از سایر استان‌های کشور دریافت شده است گفت : پلاسمای بهبودیافتگان ویروس کرونا بین ۲۸۲ مرکز درمانی استان توزیع شده است .

وی‌ به اهدای خون توسط مردم نیز اشاره کرد و افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون ۳۷ هزارو ۵۳۵ نفر برای اهدای خون به پایگاه ها و مراکز سازمان انتقال خون در سراسر استان مراجعه کردند که از این تعداد ۲۹ هزار ۸۷۸  نفر موفق به اهدای خون شدند .

مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان با بیان اینکه از مجموع اهدا کنندگان خون ۲ هزار و ۳۵۴  نفر زن و ۲۷ هزارو ۵۲۴  نفر مرد بودند گفت: این میزان خون حدود ۶۰ درصد نیاز استان را تامین کرده است .

خسروی با اشاره به اینکه کمبودها از پایگاه های معین در سطح کشور دریافت می‌شود، اظهارداشت: از ابتدای سال تاکنون ۲۷  هزارو ۱۶۴  واحد خون از سایر استان ها بویژه شهرهای بیرجند، تهران، بجنورد و اصفهان دریافت شده است .

 

وی خاطرنشان کرد: متوسط مصرف ماهانه سیستان و بلوچستان  ۱۲ هزارو ۲۳  واحد خون و فرآورده‌های خونی است .

وی افزود: سه هزارو ۲۴۰ نفر بیمار تالاسمی در سیستان و بلوچستان وجود دارد که ۶۸ درصد از خون اهدایی برای این بیماران مصرف می‌شود .

مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: وضعیت اهدای خون با توجه به افزایش بیماری‌های عفونی از جمله کرونا و انجام قرنطینه خانگی از سوی شهروندان نسبت به سال قبل بیش از ۱۵ درصد کاهش داشته است .

وی بیان کرد: پایگاه‌های انتقال خون در سیستان و بلوچستان از ایمنی بسیار بالایی برخوردار هستند و هم استانی‌های عزیز نباید نگران آلوده شدن به ویروس کرونا در این مراکز باشند .

خسروی دارا بودن حداقل وزن ۵۰ کیلوگرم، نداشتن سابقه رفتار پرخطر، پایین نبودن فشار خون، دارا بودن حداقل ۱۸ سال تمام و حداکثر ۶۰ سال تمام، برخورداری از سلامت کامل و مبتلا نبودن به کم‌خونی را از شرایط لازم برای اهداکنندگان خون عنوان کرد .

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر