تحول بزرگ در انتظار پروژه های نیمه تمام سیستان و بلوچستان

تحول بزرگ در انتظار پروژه های نیمه تمام سیستان و بلوچستان

محمد باقر قالیباف گفت: امیدواریم بتوانیم در سفر به سیستان و بلوچستان به خصوص با پیش بینی سال 1400 به پروژه های نیمه تمام این استان تحرک بیشتری ببخشیم.

به گزارش سکایی نیوز   - محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به چابهار در جمع خبرنگاران سیستان و بلوچستان بیان کرد: پیرو  نظارت میدانی که در دستور کار مجلس یازدهم قرار دارد، دومین سفر استانی را به سیستان و بلوچستان اختصاص دادیم .

وی با اشاره به بررسی های ستادی قبل از سفر اضافه کرد: هر سفری که انجام دهیم یک ماه قبل از آن موضوع ها به طور کامل بررسی می شود، کمیسیون های مربوطه در مجلس با استاندار و مجمع نمایندگان استان و نیروهای مردمی و جهادی که مخصوصا در سیستان و بلوچستان مشغول به کار هستند، نشست هایی را برگزار می کنند .

قالیباف افزود: همچنین بر اساس گزارشی که از دیوان محاسبات درباره پیشرفت پروژه ها و گزارشی که از سازمان بازرسی کل کشور دریافت می کنیم و دیگر اطلاعات دقیقی که قبل از سفر می گیریم و بررسی های میدانی که در حین سفر انجام می شود، در پایان نشست جمع بندی در مرکز سیستان و بلوچستان با مدیران استانی و مجمع نمایندگان و روسای کمیسیون ها از جمله عمران، صنعت، کشاورزی که در این سفر همراهی می کنند، برگزار می شود .

وی با بیان این که در این برنامه تصمیماتی گرفته می شود که در پورتال مجلس قرار می گیرد و در ادامه پیگیری ها را به صورت نوبه ای در تهران انجام می دهیم، ابراز امیدواری کرد: این سفر بتواند تحرک بیشتری را به پروژه های در دست اقدام و نیمه تمامی سیستان و بلوچستان بدهد، به خصوص با پیش بینی سال 1400 امیدواریم به این استانی که ظاهر محرومیت دارد، ولی از ظرفیت های بزرگ برخوردار است، تحولی بزرگ ببخشیم .

رئیس مجلش اضافه کرد: سیستان و بلوچستان در حقیقت گنج پنهانی است، به خصوص در حوزه ترانزیت، شیلات، صنعت، گردشگری و کشاورزی ظرفیت های بسیار خوب و نیروهای با استعدادی دارد .

بر اساس این گزارش، محمد باقر قالیباف به همراه رؤسای کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی در محل احداث شهر فرودگاهی چابهار حاضر شد و با توضیحات مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در جریان آخرین وضعیت پیشرفت این پروژه قرار گرفت.ٰ

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر