۱۲۰ میلیارد برای خط انتقال آب "پسابندر به بریس" در دشتیاری هزینه می‌شود

۱۲۰ میلیارد برای خط انتقال آب

فرماندار دشتیاری گفت: ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار به خط انتقال آب از آب‌شیرین‌کن پسابندر به بندر صیادی مهم و استراتژیک بریس در سواحل مکران اختصاص یافته است.

  به گزارش سکایی نیوز - عادل عفتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: با عنایت به پیگیری‌های بعمل آمده از سوی استاندار و نماینده مردم در مجلس و شرکت آب و فاضلاب استان و به استناد قراداد شماره 99٫1٫750 مورخ 15٫6٫99فی مابین شرکت آب و فاضلاب استان و پیمانکار به مبلغ 127795740485ریال به زودی عملیات اجرایی پروژه شبکه آب آشامیدنی روستای بریس آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه منبع آبرسانی آشیرین کن پسابندر است، افزود: با اجرای این پروژه شاهد بهره‌مندی کامل مردم بندر راهبردی و استراتژیک صیادی بریس که به زودی از نظر تقسیمات کشوری شهر می‌شود از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی هستیم.

فرماندار دشتیاری دشتیاری تصریح کرد: بنادر بریس و پسابندر از استراتژیک‌ترین بنادر صیادی و راهبردی جمهوری اسلامی ایران هستند؛ تقریبا 60 درصد نیاز صید تجاری و صنعتی ایران از بنادر صیادی سیستان و بلوچستان تامین می‌شود و دو بندر بریس و پسابندر با جمعیتی بیش‌از 10 هزار نفر قطب صید و صیادی شرق عمان هستند.

وی بابیان اینکه بریس و پسابندر اهمیت راهبردی نظامی هم دارند، گفت: نیروی دریایی و ارتش درحال ساخت پایگاه‌هایی در این دو بندر برای اشراف کامل بر محدوده آب‌های عمان تا مدار ده درجه هستند.

عفتی گفت: از مجموع 164 روستای شهرستان دشتیاری، تعداد 139 روستای این شهرستان با جمعیت بالغ بر 68 هزار و 835 نفر وتعداد 13 هزار و 767 خانوار توسط 24 تانکر بصورت سقایی (سیار) آبرسانی می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: شاخص آب آشامیدنی روستانشینان باید از 19 درصد به 50 درصد افزایش یابد و باید تمامی طرح های نیمه کاره توسط اداره آب و فاضلاب با تخصیص اعتبارات تکمیل شود.

 

انتهای پیام/

 

 

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر